Zdravotní stav prezidenta Zemana: Pod permanentním dohledem lékařů! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. března 2023

Svátek slaví Arnošt, zítra Kvido

Zdravotní stav prezidenta Zemana: Pod permanentním dohledem lékařů!

Zeman už přes osm měsíců nenavštívil nemocnici, jeho lékař totiž za ním jezdí do Lán.
Zeman už přes osm měsíců nenavštívil nemocnici, jeho lékař totiž za ním jezdí do Lán. (Foto ara)

Čas letí jako bláznivý. Už je to osm měsíců, co byl z Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) propuštěn do domácího léčení prezident Miloš Zeman (77). Jak na tom je hlava státu zdravotně a jak často ho navštěvují lékaři?

Ošetřujícím Zemanovým lékařem je stále šéf ÚVN Miroslav Zavoral (68), který svého pacienta pravidelně navštěvuje v Lánech. Tam už totiž prezident dlouhodobě bydlí. „Ambulantní lékařské návštěvy u pana prezidenta se konají zpravidla jednou týdně,“ prozradila Aha! mluvčí vojenského špitálu Jitka Zinke. „Pana prezidenta jsem navštívil koncem června a byl v dobré kondici a stabilním stavu,“ řekl Aha! šéf jeho lékařského konzilia a exrektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima (56).

Zeman už prý takhle chodí po zámku v Lánech.

Sonda do žaludku

Výčet zdravotních neduhů na sebe ale před dvěma týdny práskla sama hlava státu v televizním rozhovoru. „Kdybych si rozhalil košili a stáhnul nátělník, tak na mém bříšku uvidíte žaludeční sondu. Touto sondou dostávám umělou výživu a doufám, že mi ji vyndají na podzim,“ řekl v TV Prima Zeman, že jinak se cítí dobře. „Profesor Zavoral po odběru krve konstatoval, že z 50 indikátorů zdravotního stavu je 48 dokonalých a dva jsou špatné,“ dodal s tím, že jedním z nich je vyšší hladina cukru, protože se mu vrátila cukrovka. Předepsaný inzulin ale prezident prý nemá.

Trénink chůze

Vrchní velitel ozbrojených sil na sebe také prozradil, že na chodbách Lánského zámku pravidelně vstává z invalidního vozíku a snaží se trénovat chůzi. „Z jedné strany mám hůl, z druhé strany mě vede bodyguard, abych neupadl, a v poslední fázi začínám chodit jen s holí a bez bodyguarda,“ oznámil Zeman. Na oficiálních akcích, jako při nedávném setkání s izraelským prezidentem Jicchakem Herzogem (61), ale zůstává prezident stále usazen na vozíku a nechodí.

Celodenní péče

Po prezidentově propuštění ze špitálu, ve kterém se Zeman léčil 46 dní a byl i hospitalizovaný na oddělení ARO, se o něj v Lánech dvacet čtyři hodin sedm dní v týdnu starají pečovatelky z firmy Senior Home Group. Té šéfuje bývalý politik ODS a lékař Boris Šťastný (52). Se společností uzavřel Hrad smlouvu. Podle ní od května do března 2023, kdy Miloši Zemanovi končí mandát hlavy státu, vyplatí 162 800 korun. Předtím jí prezidentská kancelář zaplatila zhruba 689 tisíc korun. Některé úkony si pak firma účtuje i na pojišťovnu.Přečtěte si
Uživatel_5461206
23. 7. 2022 • 14:21

Lékaři sledovali každého prezidenta a je to v pořádku.Je dobře,že je mu lépe.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.