Havárie v tunelu: Smrt po srážce s traktorem! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 2. července 2022

Svátek slaví Patricie, zítra Radomír

Havárie v tunelu: Smrt po srážce s traktorem!

Místo tragédie, tunel Steigen v Norsku.
Místo tragédie, tunel Steigen v Norsku. (Foto Úrazová nemocnice Brno, norway.postsen.com, ara)

Velkou tragédií skončila rybářská výprava pěti přátel do Norska. Při návratu zahynuli při nehodě v severonorském tunelu Steigen čtyři z nich. Jedním byl i významný český chirurg a traumatolog Libor Paša (†63). Pátý rybář leží v kritickém stavu v nemocnici.

„Jsme v kontaktu s rodinami pozůstalých. Zajišťujeme jim konzulární služby a náležitosti spojené s převozem těl do České republiky,“ řekla Aha! mluvčí ministerstva zahraničí Lenka Do. Těžce zraněný Čech podle ní leží v kritickém stavu v nemocnici v Nordlandu. „I s touto rodinou jsme ve spojení a poskytujeme jí náležitou pomoc,“ dodala mluvčí.

Náraz do traktoru

Norská média píší, že čeští turisté jezdili do Straumfjordu k severnímu polárnímu kruhu do Norska rybařit už deset let. Nehoda se odehrála v neděli odpoledne, zhruba uprostřed osmikilometrového tunelu Steigen, který patří k nejdelším v Norsku. Libor Paša jel s čtyřmi dalšími na letiště v Bodø, odkud měli večer odletět domů do Česka. Jejich vůz narazil zezadu do traktoru s návěsem. „Partě rybářů bylo mezi 45 a 80 roky. Mluvil jsem s nimi půl hodiny před odjezdem a měli velmi dobrou náladu. Těšili se, že za rok přijedou znovu,“ svěřil se norským médiím dlouholetý hostitel českých turistů Ove Strand.

Po pár kilometrech

Z dovolenkového letoviska auto s Čechy urazilo jen pár kilometrů. Kromě špičkového českého chirurga Libora Paši z Brna ve voze podle informací Aha! zemřeli i dva rybáři z Litoměřic. Podle policie narazilo auto do traktoru s návěsem přibližně v polovině tunelu Steigen. Ten je podle místních velmi frekventovaný, úzký, ale proti českým zvyklostem poměrně slabě osvětlený.

Profesorem dva měsíce

Libor Paša, excelentní lékař byl jedním z průkopníků nejnovějších metod v artroskopii. Řadu let byl také lékařem národního týmu basketbalistek. Od roku 2015 byl v brněnské Úrazové nemocnici přednostou Kliniky traumatologie.V březnu byl jmenován profesorem v oboru chirurgie. Byl jedním z průkopníků nejnovějších léčebných metod. Česká traumatologie přišla podle Radka Veselého, primáře Úrazové nemocnice v Brně, o mimořádnou osobnost. „Po stránce odborné, zejména v oblasti artroskopií, byl velice uznávanou osobností nejen v rámci republiky, ale i okolních zemích,“ sdělil Aha! Veselý.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.