Zemřela sběratelka umění Meda Mládková: Bylo jí 102 let | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 20. dubna 2024

Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra

Zemřela sběratelka umění Meda Mládková: Bylo jí 102 let

Meda Mládková
Meda Mládková (Alexandr Malachovský)

Mecenáška, vášnivá milovnice umění a také zakladatelka pražského Musea Kapma. Meda Mládková (†102) toho za svůj dlouhý život stihla opravdu hodně. O jejím odchodu na věčnost informoval exministr Jiří Pospíšil na Facebooku.

Meda Mládková zemřela dnes ráno. Bohužel podlehla zdravotním problémům, které souvisely s jejím věkem. „Tahle zpráva opravdu bolí… Dnes nás opustila jedna z nevýznamnějších žen našich novodobých dějin, mimořádná osobnost a také moje blízká přítelkyně - paní Meda Mládková,“ oznámil Pospíšil.

I když Mládková pobývala většinu života za hranicemi Česka, byla obrovskou vlastenkou. „Já jsem nebyla emigrant, to je velký rozdíl, já jsem byla exil. Já jsem tam nikdy nechtěla zůstat, my jsme se s manželem vždycky chtěli vrátit,“ pronesla sama Meda před nějakou dobu v ČT.

Samotného Pospíšila smrt historičky velmi vzala. „V posledních třech, čtyřech měsících už to vnímání, ta percepce byla trošku komplikovanější. Naposledy jsem jí viděl včera večer... Omlouvám se,“ odmlčel se expremiér v ČT a těžko hledal slova.Přečtěte si
-bello-
3. 5. 2022 • 22:36

Neměla jsem ji ráda a vím co říkám!

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.