Výstava orchidejí v pražské botanické zahradě: Ucítíte nádheru z celého světa | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 29. září 2022

Svátek slaví Michal, zítra Jeroným

Výstava orchidejí v pražské botanické zahradě: Ucítíte nádheru z celého světa

Jednou z patronek výstavy je i herečka Vica Kerekes.
Jednou z patronek výstavy je i herečka Vica Kerekes. (Foto Aha! – Jakub Poláček, Botanická zahrada)

Jsou nádherné, krásně voní a milují je lidé po celém světě. I když v Česku roste asi jen 60 druhů orchidejí (z 28 tisíc), jejich pozoruhodný svět je mnohem pestřejší. Jak je krásný, se můžete přesvědčit v pražské Botanické zahradě až do 20. března.

Botanici z Prahy vám v trojské zahradě na výstavě »Orchideje šesti světadílů« představí tuto nádhernou květinu v mnoha podobách. Roste prakticky všude, kromě nejsušších pouští a oblastí trvale pokrytých sněhem a ledem. S výjimkou Antarktidy je najdeme ve všech světadílech a rostou i za severním polárním kruhem. Nevěříte? Přijďte si přivonět a podívat se, jak různě může orchidej vypadat.

Mají dokonce halucinogenní

Na výstavě uvidíte mnoho orchidejí s léčivými účinky. „Máme i drobnou orchidej s halucinogenními účinky. Používají ji kmeny mexických indiánů,“ říká botanička Romana Rybová. Možná poprvé v životě můžete vidět i orchidej s nejdelšími listy (Parafalenoptis), nebo i dvoumetrovou jménem Sobralie.

Odneste si je

Z výstavy nemusíte odejít s prázdnou. V prostorách zásobního skleníku jsou některé květiny i na prodej. Zkušení prodejci navíc poradí, jaké orchideje si mají vybrat začátečníci, a jak se pak o ně starat.

Kde, kdy a za kolik?

  • Kde: Botanická zahrada, K Pazderkám, Praha
  • Kdy: 4. až 20. března, úterý až neděle 9 až 19 hodin.
  • Za kolik: 150 Kč, děti 3 až 15 let a studenti do 26 let za 100 Kč, senioři nad 60 let a ZTP za 75 Kč, senioři 70 let za 1 KčPřečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.