Vandal počmáral Karlův most: Už zase... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 13. srpna 2022

Svátek slaví Alena, zítra Alan

Vandal počmáral Karlův most: Už zase...

Autorovi nápisu hrozí tři roky basy.
Autorovi nápisu hrozí tři roky basy. (Foto Aha! – Václav Burian)

Policie hledá neznámého ničitele, který v noci na včerejšek zneuctil fialovým klikyhákem pražský Karlům most. Hrozí mu tři roky kriminálu.

„Případ řešíme pro podezření z poškození cizí věci,“ potvrdila Violeta Siřišťová z pražské policie. Jednu z nejvýznačnějších dominant české metropole hlídá nepřetržitě pětadvacet bezpečnostních kamer. I přesto čas od času neujde pozornosti vandalů. „Není v lidských silách ani technických možnostech sledovat jeden obraz 24 hodin denně,” řekla Aha! mluvčí městských strážníků Irena Seifertová. Dodala, že na počítačovém monitoru jsou vidět záběry nanejvýš šestnácti kamer najednou.

Naposledy v červenci

Sprejer zneuctil Kalův most naposledy letos v červenci. Odstranění tyrkysové čmáranice přišlo na100 tisíc korun. Vandal se sám udal na policii. O pár dnů později kdosi posprejoval památku bílou barvou, policie pachatele však nedopadla. V roce 2019 poničili Karlův most malůvkami dva bratři z Německa. Vyfasovali pokutu a podmíněné tresty vězení.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.