Nepochopitelný čin pitomce v Římě: Do zdi Kolosea ryl jméno holky! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 5. března 2024

Svátek slaví Kazimír, zítra Miroslav

Nepochopitelný čin pitomce v Římě: Do zdi Kolosea ryl jméno holky!

Přichycen při činu!
Přichycen při činu! (Foto Twitter)

Někteří lidé skutečně moc rozumu nepobrali... Nejnovějším důkazem je počínání prozatím neznámého, anglicky mluvícího turisty, který znesvětil skoro dva tisíce let staré zdi římského Kolosea, do kterých klíči vyryl své a partnerčino jméno!

Video s »bezmozkem« v akci se objevilo na internetu, kam jej nahrál americký turista a geograf Ryan Lutz (38). „To myslíš vážně, chlape?!“ křičí na záznamu na »umělce«, který do zdi klíčem vepsal hlubokomyslný vzkaz: Ivan + Hayley 23. Ten odkazuje na jeho jméno a také jméno opodál stojící partnerky a zřejmě datum jejich návštěvy (nebo roku), záznam totiž pochází z 23. června. „Tos pos*al, debile jeden!“

Ani nadávky ale turistu od jeho díla zkázy neodradily. „Video jsem ihned šel ukázat ochrance, která zavolala policii,“ vysvětlil Lutz. Jenže ta zatím pachatele, po jehož hlavě volá i tamní ministr kultury Gennaro Sangiuliano (61), nedopadla. „Považuji za velmi závažné, nedůstojné a za projev velké neslušnosti, že turista poničí jedno z nejznámějších míst na světě, aby tam vyryl jméno své přítelkyně,“ uvedl na Twitteru. „Doufám, že ten, kdo tento čin provedl, bude identifikován a podle našich zákonů potrestán.“ Vandalovi hrozí pokuta nejméně 15 tisíc eur, tedy skoro 355 tisíc Kč či jeden rok za mřížemi. Slavný amfiteátr je totiž zapsán na seznamu dědictví UNESCO, a spadá tedy pod tzv. chráněné památky.

Není to poprvé

Podobné případy pamatuje Koloseum i z minulosti. V roce 2020 do stavby vyryl své iniciály Ir, další případ pochází z roku 2015, kdy stejně pitomý kousek předvedli dva američtí turisté. Ti vyvázli každý s pokutou v přepočtu 471 tisíc Kč.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.