Chlouba Prahy opět poničena! Vandal se podepsal na Karlův most | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 2. dubna 2023

Svátek slaví Erika, zítra Richard

Chlouba Prahy opět poničena! Vandal se podepsal na Karlův most

Neznámý vandal se zvěčnil na slavné památce.
Neznámý vandal se zvěčnil na slavné památce.  (Foto Aha! – D. Černovský, M,. Protivanský )

Jen na pár hodin se podařilo zvěčnit se na slavné památce darebákovi, který v noci na středu čmáral po Karlově mostě. Restaurátoři začali jeho »dílo« odstraňovat už po pár hodinách.

Písmeny BR posprejoval vandal nejstarší pražský most u schodiště na Kampě. „Restaurátorská firma začala s jejich odstraňováním. Jedná se o restaurátory, kteří pracují pro Galerii hlavního města Prahy,“ sdělila včera dopoledne Barbora Lišková z Technické správy komunikací, která Karlův most spravuje. Kazisvěta hledá policie. „Případ šetříme jako poškození cizí věci, za které hrozí odnětí svobody až na dobu jednoho roku,“ řekl policista Jan Rybanský.

Láká lotry

Lumpové vyzbrojení fixou či barvou ve spreji na Karlův most míří opakovaně. Naposledy gotickou památku loni v březnu poškodili nápisem „Kraków + Moscow = Prague 8. 3. 2020“ v podloubí u Čertovky. Zatím největší poškození Karlova mostu v podobě graffiti velkých rozměrů měla na svědomí dvojice německých turistů předloni. Soudy každému z nich napařily po stotisícové pokutě, podmínce a na pět let jim zakázaly Česko.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.