Měsíc po volbách lídři SPOLU a PirSTAN: Podepsali koaliční smlouvu! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 4. října 2023

Svátek slaví František, zítra Eliška

Měsíc po volbách lídři SPOLU a PirSTAN: Podepsali koaliční smlouvu!

Zástupci koalic SPOLU a PirStan podepsali koaliční dohodu
Zástupci koalic SPOLU a PirStan podepsali koaliční dohodu (Zbyněk Pecák)

Nová vláda je na spadnutí. Předsedové uskupení SPOLU a PirSTAN včera podepsali koaliční smlouvu A co slibují? Návrat k »havlovské« diplomacii nebo důchodovou reformu.

Příští pravděpodobná vláda se bude skládat z ODS, TOP 09, KDU-ČSL a dále STAN a Pirátů, bude mít ve Sněmovně 108 poslanců, celkem 18 členů kabinetu a premiérem bude Petr Fiala (57, ODS). „Kromě krátkodobých úkolů nás čekají i systémové změny, které posunou Českou republiku dopředu,“ řekl včera ve Sněmovně, kde se slavnostní podepsání koaliční smlouvy konalo.

Zrušení EET

Podle smlouvy má kabinet v plánu mimo jiné zrušení EET, zákon o podpoře bydlení, setrvalé investice do stavby silnic a dálnic, digitalizaci státní správy či důchodovou reformu. 42stránkový dokument také píše o návratu k »havlovské« zahraniční politice.

Rozhodne Miloš

Zda ale bude mít nová Fialova vláda vůbec šanci, rozhodně mimo jiné Hrad. S nemocným Milošem Zemanem (77) se má možný nový premiér sejít příští týden osobně a bavit se s ním také o jednotlivých nominantech na ministerské posty.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.