Nová opatření kvůli covidu! Dnes o nich jedná vláda... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 24. července 2024

Svátek slaví Kristýna, zítra Jakub

Nová opatření kvůli covidu! Dnes o nich jedná vláda...

Andrej Babiš a Adam Vojtěch (ANO)
Andrej Babiš a Adam Vojtěch (ANO) (Archiv Blesku)

Nová opatření proti covidu má už dnes projednat vláda. Jde hlavně o úpravu pravidel na hromadných akcích, ale třeba i během zimní sezony. A také hygienici prozradili, kdy by mohl nastat další lockdown.

Kvůli stále se zvyšujícímu počtu nakažených a hospitalizovaných navrhne ministerstvo zdravotnictví na dnešní vládě další opatření. Pokud ta schválí návrhy ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (35, za ANO), přestaly by být od 22. listopadu uznávány na hromadných akcích nad 1000 lidí antigenní testy jako důkaz bezinfekčnosti. Lidé by tak museli mít buď PCR test, nebo potvrzení o očkování či prodělané nemoci. Vojtěch ale připustil, že při zhoršující se situaci by mohly přestat platit i PCR testy.

Upravena by mohla být od 1. prosince i pravidla na sjezdovkách. Při nákupu jízdenek se bude potřeba prokázat bezinfekčností. A také by ve frontách nebo na lanovkách platila povinnost nosit respirátor, pokud by nešlo dodržet rozestupy. Už od začátku listopadu se také zkrátila platnost antigenních testů na 24 hodin a PCR na 3 dny. To ale neplatilo pro návštěvy v zařízeních sociálních služeb. Od 15. listopadu ale i v nich budou platit kratší lhůty. Nová nastupující vláda by pak podle Vojtěcha měla zvážit, zda zavést povinné očkování pro zdravotníky, jako tomu je třeba ve Francii.

Zavírání není v plánu

Další lockdown, tedy uzavření škol, obchodů, služeb nebo průmyslu, prý zatím není na programu dne. Alespoň podle hlavní hygieničky Pavly Svrčinové (58, na snímku). „Pouze v případě, že by došlo k vyhlášení nouzového stavu, máme v plánu omezení poskytování služeb a omezení počtu návštěvníků na hromadných akcích a podobně. Lockdown rozhodně v našich plánech nehraje žádnou roli,“ ubezpečovala Svrčinová.

 

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.