Zoo Praha odchovala vzácnou kombu: Okaté batole poznává svět! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 19. ledna 2022

Svátek slaví Doubravka, zítra Ilona

Zoo Praha odchovala vzácnou kombu: Okaté batole poznává svět!

Velké oči mláděti, stejně jako ostatním kombám, umožňují skvělé noční vidění.
Velké oči mláděti, stejně jako ostatním kombám, umožňují skvělé noční vidění. (Foto Zoo Praha/Petr Hamerník)

Ze vzácného okatého přírůstku se těší Zoo Praha. I když jsou mláděti komby Garnettovy už tři měsíce, teprve nyní začíná samostatně opouštět chovnou boudu. V ní ho dosud hýčkala starostlivá máma.

„Jedná se teprve o druhé mládě tohoto druhu, navzdory tomu, že v chovu komb máme velkou tradici,“ říká kurátor savců Pavel Brandl. Rozmnožování těchto poloopic v zajetí je obtížné zejména proto, že jsou aktivní v noci, a tak o nich existuje jen málo informací. Chovatelé také musí zohlednit i střídání období dešťů a sucha, na které jsou komby v přírodě zvyklé. V zoologických zahradách se odchov komb příliš nedaří. „O to jsme raději, že se nám to podařilo u stejného chovného páru zopakovat,“ dodává Brandl. 

Jen sedm zahrad

Komby Garnettovy, které se volně vyskytují pouze na východním pobřeží Afriky, chová jen sedm evropských zoo, z toho čtyři české. V Zoo Praha byly prvně v roce 2007. Aktuální chov započal roku 2015 a první mládě se zde narodilo před dvěma lety.

Přečtěte si
-bello-
20. 10. 2021 • 23:32

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.