Zlaté české ručičky: Češi rozsvítili Los Angeles! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 3. října 2023

Svátek slaví Bohumil, zítra František

Zlaté české ručičky: Češi rozsvítili Los Angeles!

Barvy svítidla se budou měnit v závislosti na ročním období nebo různých událostech.
Barvy svítidla se budou měnit v závislosti na ročním období nebo různých událostech. (Foto pro Aha! – Preciosa Lighting)

Tak prestižní zakázka nepřichází každý den! Severočeská firma Preciosa Lighting dostala za úkol vytvořit světelnou instalaci pro terminál světoznámého losangeleského letiště LAX.

Působivé dílo s názvem Crystal Swell vyrobené z českého křišťálu a připomínající vlny na hladině oceánu už je dokončeno, stalo se součástí nově otevřené části tamního terminálu. Prochází třemi podlažími a je jednou z prvních věcí, která při vstupu na letiště zaujme. Sedmnáct metrů vysoké křišťálové svítidlo evokující vlnobití dokonce odolá zemětřesení o síle až sedm stupňů Richterovy škály.

Víte, že...
...svítidlo tvoří tři vzájemně propletené stuhy, které dohromady měří 65 metrů? ...celá instalace váží úctyhodné čtyři tuny?

V barvách svátků i klubů
Crystal Swell dokáže hrát nejrůznějšími barvami. Cestujícím má navodit atmosféru v závislosti na ročním období nebo právě konané události. Například při Dnu nezávislosti budou světelné vlny připomínat americkou vlajku, při domácích zápasech místních sportovních klubů se zase rozsvítí v jejich tradičních barvách.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.