Je bezpečné založit dítěti internetové bankovnictví s platební kartou? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 29. května 2024

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Je bezpečné založit dítěti internetové bankovnictví s platební kartou?

Používejte mobilní aplikace
Používejte mobilní aplikace (Česká spořitelna)

Je bezpečné svěřit potomkovi platební kartu a posílat mu na jeho účet kapesné? Je to nástroj, jak ho naučit zacházet s opravdovými bankovními službami? Máme pro vás osm důvodů, proč jsou dětské účty dobrý nápad! Například v ČSOB mohou děti od 15 let posílat i platby nebo platit mobilem nebo chytrými hodinkami...

Všechno zdarma

Za sjednání a vedení účtu s kartou pro děti a mobilní bankovnictví nic neplatíte. Bez poplatků jsou i výběry z vlastních bankomatů. Všechny výhody pro děti navíc platí bez podmínek.

Pod kontrolou

„Rodiče mají dětský účet plně pod kontrolou. Vidí všechny příchozí i odchozí platby i každý výběr z bankomatu,“ říká Jan Sadil, vrchní ředitel pro retail a člen představenstva ČSOB.

Limit a blokace

„Platební kartu dítěte chrání nízký limit, který rovněž můžou měnit jenom rodiče dle potřeby. Pokud dítě kartu ztratí, dá se okamžitě na dálku zablokovat,“ upozorňuje Jan Sadil z ČSOB.

Zákaz plateb

Dítěti můžete zakázat platby na internetu. Zabráníte tomu, aby naletělo podvodníkům, utrácelo kapesné za počítačové hry nebo sponzorovalo své idoly na streamu.

Trvalý příkaz

Kapesné nemusíte každé pondělní ráno lovit z peněženky. Místo toho si nastavíte trvalý příkaz ze svého účtu a o nic dál se nestaráte. Navíc můžete poslat kdykoli další peníze.

Naučíte ho spořit

Spolu s účtem můžete dítěti založit i spoření s bonusovým úrokem. Do 15 let mu na něj něco málo posílejte sami, a až si najde svou první brigádu, s radostí mu předejte štafetu.

7. Kolik jim dávat? Mezi šestým a sedmým rokem věku kapesné začíná obvykle na 60 korunách měsíčně, v deseti letech dosahuje 150 korun a od patnácti let už převyšuje 500 korun.

8. Přidat, nebo ne? Pokud k tomu má dobrý důvod, peníze mu přidá 74 % rodičů, 6 % dítěti přidá peníze vždy, když mu kapesné nevystačí, 20 % se ale ani v takovém případě neslituje.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.