Kdo otrávil řeku Bečvu... Uniklo jméno viníka?! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 24. března 2023

Svátek slaví Gabriel, zítra Marián

Kdo otrávil řeku Bečvu... Uniklo jméno viníka?!

Reportáž o Bečvě s názvem Otrávená řeka 5 z pořadu Reportéři ČT
Reportáž o Bečvě s názvem Otrávená řeka 5 z pořadu Reportéři ČT (reprofoto ČT)

Vypustili do Bečvy nebezpečné kyanidy a zavinili úhyn čtyřiceti tun ryb! Policie od loňského září pátrá po původci znečištění, aktuální poznatky inspektorů by prý měly ukazovat na firmu Energoaqua. Podle informací serveru iDnes.cz zaměstnanci České inspekce životního prostředí měli ukázat právě na rožnovskou firmu, která provozuje čističku odpadních vod v bývalém areálu Tesly.

„V tuto chvíli to nebudeme komentovat. Posudek fyzicky ještě nemáme, od nás taková informace určitě neunikla,“ uvedl včera policista Petr Jaroš. Řeka Bečva byla loni znečištěna hned čtyřikrát, naposledy koncem listopadu. Tehdy navíc spáchal sebevraždu právě vedoucí čističky Energoaqua. Vyšetřování mělo v minulosti vyloučit podezření, že za otravou Bečvy stojí chemička DEZA z Valašského Meziříčí patřící k holdingu Agrofert spojenému s premiérem Andrejem Babišem (66).

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.