7 z 10 lidí zbytečně přeplácí své povinné ručení - ušetřete ještě dnes! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 9. června 2023

Svátek slaví Stanislava, zítra Gita

7 z 10 lidí zbytečně přeplácí své povinné ručení - ušetřete ještě dnes!

.
(Pixabay.com)

Průměrná cena povinného ručení každým rokem stoupá. V druhé polovině roku 2020 činila 3 066 Kč, což je o téměř 100 Kč více než v roce předešlém. Na pojištění auta se přitom dá jednoduše ušetřit stovky až tisíce korun. A zvládne to každý – stačí vědět, jak na to. 

Trend vzrůstajících cen zákonného pojištění vozidla nebyl přerušen ani v minulém roce, kdy velké množství lidí upustilo od dennodenního dojíždění do práce a od prázdninových dovolených. Ačkoliv se zdražování zpomalilo, cena i tak meziročně stoupla o 3 %

Pojišťovny proto neustále přicházejí s novými a novými způsoby, jak pomoci řidičům na povinném ručení ušetřit. Nabízejí bonusy za věrnost či za online sjednání a předhánějí se, kdo poskytne výhodnější podmínky. Takové slevy však zpravidla nepřekračují 25 %.

Povinné ručení již od 968 Kč ročně

Cena toho nejlevnější pojištění auta však sahá ještě podstatně níže. V roce 2021 činí 968 Kč, což je až o 70 % méně než při běžném sjednání v pojišťovně. Získat ji lze jednoduše díky online kalkulačce povinného ručení

Kalkulaček povinného ručení, ale i dalších typů pojištění se na internetu nachází celá řada. Oblíbená je například ta na 123ruceni.cz, která přináší přehledné srovnání povinného ručení od desítek ověřených pojišťoven.

.

TIP: Online srovnávače se nezabývají jen pojištěním, ale třeba i dodavateli elektřiny a plynu

Uživatel do ní zadá údaje o sobě a o svém vozidle, na jejichž základě se mu zobrazí nabídky, a to vzestupně od té cenově nejpříznivější. Zájemce tak nemusí nic dlouze proklikávat, ten nejvýhodnější produkt sobě a svému vozu na míru vidí hned. 

Online kalkulačka povinného ručení usnadňuje a urychluje orientaci v aktuálních nabídkách. Ulevuje od zdlouhavého pročítání ceníků jednotlivých pojišťoven a od prohledávání nejrůznějších webových stránek. Uživatel navíc zdarma obdrží na e-mail shrnutí, kde si může produkty dodatečně dohledat.

Rychle, zdarma a z pohodlí domova

K použití kalkulačky povinného ručení není potřeba nic jiného než internetové připojení. Využít ji tak lze z pohodlí domova nebo třeba z práce. Vyhledání ideálního povinného ručení tedy zabere sotva pár minut a není potřeba kvůli němu kamkoliv chodit.

.

Vyplnění formuláře je zcela zdarma a zájemce se tím k ničemu ani nikomu nezavazuje. Odeslat ho může jen tak ze zvědavosti a v případě, že ho žádná z nabídek nezaujme, jednoduše ustoupí, aniž by musel cokoliv platit. 

Pokud se pro některé pojištění rozhodne, pokračuje proces i nadále online, jen za pomocí pár kliknutí. Ani kvůli sjednání a vyřešení všech příslušných náležitostí není osobní návštěva pobočky nutná. Celý postup je administrativně nenáročný a rychlý a zelenou kartu obdrží žadatel na e-mail.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.