Vlak ji připravil o nohy: ZE SVĚTOVÝCH HER PŘIVEZLA ČTYŘI MEDAILE | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. listopadu 2023

Svátek slaví Ondřej, zítra Iva

Vlak ji připravil o nohy: ZE SVĚTOVÝCH HER PŘIVEZLA ČTYŘI MEDAILE

U stadionu v Tunisu. Mirka Obrová se stříbrným diskařem Jaroslavem Brožem a trenérkou Anetou Inochovskou
U stadionu v Tunisu. Mirka Obrová se stříbrným diskařem Jaroslavem Brožem a trenérkou Anetou Inochovskou (Foto Aha! – S. Červená, archiv M. Obrové)

Nadšená je Mirka Obrová (45) ze Vsetína. Z Tunisu si v těchto dnech přivezla cenné medaile z GRAND PRIX handicapovaných sportovců. Mirku vlak před 11 lety připravil o nohy. Ona to ale nevzdala a nyní hází oštěpem, diskem a vrhá koulí. Uspěla v konkurenci 600 závodníků z bezmála 50 zemí světa. Absolutní prvenství získala v hodu oštěpem. „Bylo to 15,51 metru. Za vrh koulí – 6,75 metru – mám bronz. V únoru jsem závodila i v Dubaji. Odtud mám dvě bronzové medaile. Za kouli a disk,“ usmívá se.

Mirka si ale postěžovala na tréninky. „Mrzí nás, že jsme reprezentanti ČR, ale nemáme stejné podmínky jako zdraví sportovci. Oni mohou i nyní trénovat, a my ne. Každý ví – netrénuješ, nejsou výkony,“ poukázuje. Trenérka z Ostravy jí píše tréninkové plány, doma má kolo uzpůsobené pro ruce, u přítele posilovnu. „Občas jezdím do Ostravy načerno. Trénovat musím. Už proto, že mým snem je účast na paralympiádě v japonském Tokiu, která se má konat letos na přelomu srpna a září. Snad to vyjde,“ přeje si.

U stadionu v Tunisu. Mirka Obrová se stříbrným diskařem Jaroslavem Brožem a trenérkou Anetou Inochovskou

O nohy přišla na festivalu

Životní rána přišla na festivalu Masters of Rock ve Vizovicích. „Hrála hudba a já s mobilem na uchu kráčela po kolejích. Srazil mě vlak. Osm měsíců jsem strávila po špitálech. O levou nohu jsem přišla, pravá je amputována pod kolenem. O syna, tehdy devítiletého, se starala rodina. Jsem jí vděčná.“

Přečtěte si
-bello-
25. 4. 2021 • 14:46

Ta krá...va nebeská se namazaná z Rock fesťáku motala na kolejích z hecu ?
Já jen, že ona si to zavinila a ještě má medaile, ale mašinfíra z toho má noční můru doteď!
Klidně do mě, " medailistko "!

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.