Chytrý způsob, jak v roce 2021 přijít k novému autu | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 25. června 2024

Svátek slaví Ivan, zítra Adriana

Chytrý způsob, jak v roce 2021 přijít k novému autu

 ( Autocentrum BARTH)

Dospěli jste k tomu, že bez auta už to prostě nejde, ale nemáte na něj dostatek financí? Co kdybychom vám řekli, že si ho vůbec nemusíte kupovat a řešit ty otravné věci jako pojištění a servis? Stačí si totiž auto pronajmout! Pak do něj budete jen tankovat, maximálně si k němu koupíte dálniční známku.

Jak si auto pronajmout?

Pronajmout si auto je skoro stejné, jako kdybyste si pronajali byt. Vyberete si takové, jaké potřebujete, každý měsíc platíte nájemné a používáte ho. Není na tom nic složitého. Pronájem se ukrývá pod názvem operativní leasing a je hitem poslední doby.

Víte, že smlouva o pronájmu automobilu se uzavírá na dobu určitou, konkrétně 12-36 měsíců? Po jejím uplynutí vozidlo vrátíte leasingové společnosti a můžete si stejným způsobem pořídit nové. Půjdete s dobou a nebudete muset řešit nutné opotřebení vozidla.

Jaké jsou výhody operativního leasingu?

Operativní leasing se v posledních měsících stává dostupnější nejen právnickým, ale i fyzickým osobám. Asi nejvíc potěší mladé lidi, kteří teprve nastoupili do zaměstnání, začínají vydělávat, ale nemají žádné úspory. Jaké jsou další přednosti operativního leasingu?

 • Smlouvu uzavíráte na 1-3 roky, po uplynuté této lhůty auto vrátíte,
 • Výše měsíční splátky je zpravidla nižší než splátka leasingu a její výše se nemění.
 • Automobil je stále majetkem leasingové společnosti, která je zodpovědná za jeho způsobilost k provozu a pojištění.
 • Součástí smlouvy o pronájmu je jak pojištění vozidla, tak jeho servis.
 • Pojistné události za vás vyřeší leasingová společnost, vy si jen pohlídejte, jak máte nastavenou spoluúčast.
 • Automobil máte neustále k dispozici, a to i přesto, že není váš.
 • Neřešíte možný budoucí prodej a zůstatkovou hodnotu vozidla.
 • Na konci operáku se můžete rozhodnout, zda auto vrátíte, nebo využijete nabídky na jeho odkup.

Náš tip: Než smlouvu o operativním leasingu uzavřete, zajímejte se i o doplňkové služby jako asistenční služba, sezónní pneumatiky, palivovou kartu apod. Nezapomeňte si dobře promyslet, kolik kilometrů ročně zhruba najedete a jakou si představujete výši spoluúčasti pro případ pojistné události.

Opravdu se auto na operák vyplatí? Není lepší si ho koupit?

To záleží na tom, jaké jsou vaše životní plány a sny. Kdo chce vlastnit automobil, pro toho není operativní leasing vůbec vhodný.

Jak už zmiňujeme výše, vůz je majetkem leasingové společnosti a nikdy nebude váš. Leda byste ho po skončení smlouvy odkoupili. Třeba za ušetřené peníze, které jste nemuseli pravidelně investovat do garanční prohlídky nebo nutných oprav.

Co k uzavření smlouvy o operativním leasingu potřebuji?

Nehledejte v tom žádné složitosti. Budete potřebovat doklad totožnosti, vyplněnou žádost pro leasingovou společnost, a to je asi tak všechno. Před pořízením vozidla neskládáte akontaci ani kauci, pokud si vyberete z vozidel, která jsou skladem, zhruba do 2 týdnů můžete jezdit.

Náš tip na závěr: Hledáte neobyčejný operativní leasing za výhodných podmínek? Vyberte si některý z vozů, které vám nabídne BARTH operák.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

 • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
 • Telefon po 17.00: 225 974 164
 • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.