Staromák zdobí smrk ztepilý a hvězda 3 metry vysoká | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 26. května 2024

Svátek slaví Filip, zítra Valdemar

Staromák zdobí smrk ztepilý a hvězda 3 metry vysoká

Zdobení bude probíhat až do pátku.
Zdobení bude probíhat až do pátku. (Foto Aha! – D. Malík, D. Černovský )

Vánoční strom republiky už stojí na svém místě. Jen co včera v noci smrk dovezli na Staroměstské náměstí, začalo jeho zdobení. Mimo šest kilometrů řetězů dostane 300 koulí a na vrchol hvězdu.

Smrk ztepilý přivezl do metropole americký tahač. „Hranice Prahy jsme projeli v jednu ráno, po cestě nás trochu zpomalil Hlávkův most kvůli dočasnému zúžení vozovky. Jinak cesta probíhala plynule,“ uvedl včera vedoucí přepravy Martin Švestka. Ačkoliv strom bude to jediné, co letos bude na náměstí připomínat vánoční atsmosféru, s ozdobami se nešetří. Podle firmy Technologie hlavního města Prahy, která má instalaci na starosti, se bude výzdoba sestávat ze šesti kilometrů vánočních řetězů, 40 hvězd a 300 vánočních koulí.

»Tajné« rozsvěcení

Strom se letos rozzáří v barvách trikolory. K tradičnímu rozsvěcení ale nedojde, proběhne elektronickou formou, videem, které se objeví na sociálních sítích. Kvůli pandemii se nebudou konat ani trhy.

Přečtěte si
-bello-
26. 11. 2020 • 01:27

Já byla na Chanuce v r. 2016, to bylo v době, kdy v Německu najel útočník s kamionem do lidí.
Na Palachově nám. tehdy byla Chanuka , byla jsem tam náhodou, bydlím v centru.A byl tam rabín a byla tam Krnáčová a ministr kultury Herman a zástupci izraelského velvyslanectví a myslím i český velvyslanec v Německu.Překlad do English byl děsivý.
Krnáčová tam přišla v něco jako žokejské poločapce -poloklobuku , měla černý 3/4 kabát a jak vyjela na té plošině nahoru nad nás, vyčouhly madam Krndě do záře světel její holý promodralý kolena , který trčely z děr moderních džín.
A my byli mrtví smíchy , ale užili jsme si to pak mezinárodně dobře..

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.