Po Prymulovi i Kalousek: Pivo v zavřené hospodě! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 2. července 2022

Svátek slaví Patricie, zítra Radomír

Po Prymulovi i Kalousek: Pivo v zavřené hospodě!

Kalousek byl načapán na pivku v zavřené restauraci (ilustrační foto.)
Kalousek byl načapán na pivku v zavřené restauraci (ilustrační foto.) (Archiv Blesku )

Běžný občan si může nechat o pivku v hospodě jen zdát. Co není dovoleno kmánům, je pánům povoleno? Po nyní už exministru zdravotnictví Romanu Prymulovi (56, za ANO), kterého Blesk přistihl, jak bez roušky vychází z restaurace, se proti vládním nařízením prohřešil i šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek (59).

Zašel si pro oběd, vešel do restaurace Hlučná samota na pražských Vinohradech, poseděl tři čtvrtě hodiny a vypil pivo. Tak Kalouska načapali redaktoři Radiožurnálu. Přitom podnik má mít otevřené jen okénko a podle krizového zákona je zakázáno pití alkoholu na veřejně přístupných místech. A ačkoliv Prymulovy výmluvy, proč porušil vlastní nařízení, Kalousek dřív nazval »hloupými a pokryteckými žvásty«, sám chyboval. Nejdřív zapíral, pak neviděl na návštěvě restaurace nic špatného, protože »měla otevřené výdejové okénko«, a pak si dělal legraci, že »pivo chodí konzumovat v kapitule«, a doufá, že za to dostane Řád bílého lva jako Prymula. Nakonec uznal chybu, omluvil se a na charitu v souvislosti s koronavirem prý pošle 10 000 korun.

Další aktuality z oblasti politiky najdete v tištěné verzi Aha! 5.11.2020

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.