Kalousek peskoval Vondráčka: Ostudu si nechte na doma!...jenže to popletl | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 21. července 2025

Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdaléna

Kalousek peskoval Vondráčka: Ostudu si nechte na doma!...jenže to popletl

Miroslav Kalousek
Miroslav Kalousek (Blesk:TONDA TRAN)

Šéf Sněmovny Radek Vondráček (45, ANO) měl nedávno z ostudy kabát, když se vynořily fotky z jeho sněmovní párty. A teď se do něj opozice pustila i kvůli jeho návštěvě Vatikánu. 

Jestli si Vondráček myslel, že bude přijat u Svatého otce a decentně si připomene 1150. výročí úmrtí svatého Cyrila, kvůli němuž tam letěl, tak to se přepočítal. Exministr financí a velký »anobijec« Miroslav Kalousek (58, TOP 09) se sice zotavuje z operace kolena, jeho ostříží zrak však sleduje veškeré dění. A když si prohlížel fotky z římské baziliky svatého Klimenta, kde je uložena relikvie svatého Cyrila a které Vondráček umístil na sociální sítě, viděl možnost útoku!

Umíte číst?

Kalousek si totiž všiml, že na fotkách jsou – jak ironické – zaznamenány i nápisy zakazující fotografování v církevní budově. „Nemohl byste, prosím, svoji výrobu ostudy omezit pouze na domácí prostředí?“ vyzval Vondráčka na internetu. A připojila se řada uživatelů s komentáři, které předsedovi Sněmovny určitě nebyly příjemné. „Umíte číst? Fotit se tam nesmí! Ale vám asi pravidla nic neříkají,“ divil se jeden. „Ještě že aspoň nechal doma tu kytaru,“ ulevil si pak další a narážel na fotky Vondráčka, jak skáče po sněmovním pultíku a mlátí do strun. 

Měl povolen

Jenže tentokrát se Kalousek trochu přepočítal. „Všechny mohu ujistit, že kvůli mimořádné události se v bazilice sv. Klimenta fotit smělo,“ napsal totiž Vondráček na svůj twitterový účet. A dodal, že velvyslanectví předjednalo u priora kláštera a že tam dokonce natáčelo několik kamerových štábů včetně České televize. A zatímco se novináři, kteří převzali Kalouskova slova, omluvili, sám exšéf TOP 09 se asi zase rozhodl zaměřit na své zdraví. A na sociální síť žádné »pardón« Vondráčkovi nedal.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.

Známé celebrity
Agáta Hanychová • Anna K. • Anna Slováčková • Artur Štaidl • Bolek Polívka • Dagmar Havlová-Veškrnová • Dagmar Patrasová • Daniela Písařovicová • Dominika Gottová  • Eva Burešová • Eva Samková • Felix Slováček • Filip Blažek • František Ringo Čech • Hana Gregorová • Hana Zagorová • Helena Vondráčková • Hynek Čermák • Iva Kubelková • Ivana Gottová • Iveta Bartošová • Jakub Prachař • Jan Čenský • Jan Kraus • Jana Adamcová Nováková • Jana Boušková • Jaroslava Obermaierová • Jiří Bartoška • Jiří Krampol • Jiřina Bohdalová • Jitka Čvančarová • Josef Kokta • Karel Gott • Karel Šíp • Kate Middleton • Kateřina Brožová • Libor Bouček • Linda Rybová • Lucie Bílá • Lucie Borhyová • Lucie Šafářová • Lucie Vondráčková • Lukáš Vaculík • Mahulena Bočanová • Marek Eben • Marta Kubišová • Martin Dejdar • Michal David • Monika Marešová-Poslušná • Ondřej Gregor Brzobohatý • Pavla Tomicová • Petr Janda • Rey Koranteng • Sára Affašová  • Sara Sandeva • Simona Krainová • Štefan Margita • Taťána Kuchařová • Tatiana Dyková • Tereza Kostková • Tomáš Plekanec • Václav Neckář • Veronika Arichteva  • Veronika Gajerová • Veronika Žilková • Vojtěch Dyk • Vojtěch Kotek • Zdeněk Pohlreich • princ George • princ Harry