Nano ochrana koupelny šetří náš čas při úklidu | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 25. července 2024

Svátek slaví Jakub, zítra Anna

Nano ochrana koupelny šetří náš čas při úklidu

 ( IMPRE CZ)

Začneme téměř kvízovou otázkou: Kterou místnost v bytě uklízíte nejdéle? Zaručeně většina z nás odpoví, že koupelnu. Právě tato místnost nám dává při úklidu zabrat nejvíce. Kdo si potrpí na naleštěné baterie a lesknoucí se kachličky, ten svádí věčný boj s vodním kamenem. Myslíte si, že jej vyhráváte díky tomu, že úklidem koupelny trávíte hodiny měsíčně a vypotřebujete v ní litry odstraňovače vodního kamene? Omyl! Pojďte boj s vodním kamenem vyhrát proto, že se ve vaší koupelně ani neusadí. Lze to pomocí moderních nanotechnologií.

Nanotechnologie dnes pomáhají v mnoha oblastech života. Pomocníkem je i nano ochrana koupelny IMPRE. Jde o sadu přípravků pro ochranu koupelny před usazováním vodního kamene. Tyto přípravky slouží jako prevence. Díky tomu se vodní kámen neusadí na bateriích, na keramice, na skle, ani dalších površích v koupelně. Nejde přitom o působení žádné chemické látky. Ochranný film, který se na vodním kamenem ohrožené části nanese, působí jako extrémní odpuzovač kapalin – vody, ale též olejů. Díky tomu kapaliny nezůstávají stát na povrchu sanity v koupelně, a nejenže se tam pak nevytváří hrubé vrstvy vodního kamene, ale nevznikají ani nevzhledné šmouhy, na které jsme tak vysazeni a neustále je leštíme.

Nanoochrana koupelny využívá zajímavý efekt. Ten dostal název efekt lotosového květu. To proto, že je typický právě pro tento květ. Když se kvítek vynoří nad hladinu vody, vyjde z bahna. Přesto je naprosto čistým a rychle i suchým. Na jeho povrchu se totiž neudrží špína ani voda. Tento samočisticí efekt vědci zkoumali a naučili se jej aplikovat v moderních nanotechnologiích. Třeba jako v tomto případě pro ochranu povrchů v koupelně.

Nanoochrana koupelny umí více

Díky nanoochraně koupelny se na povrchu neudrží kapičky s vodou a nevzniká tak vodní kámen. Avšak to není vše. Ze své podstaty má nanotechnologie vlastně antibakteriální účinky. Na takto ošetřených plochách se netvoří škodlivé organizmy. Koupelna je tak nejen krásně čistá, ale i hygienicky ošetřená proti škodlivým patogenům.

Zdá se vám cena za čistotu koupelny vysoká?

Za set Nano ochrana koupelny proti usazování špíny a vodního kamene dáte 1649 Kč. Mnoha z nás se na první pohled může tato cena přece jenom jevit jako příliš vysoká. Zkuste si ale spočítat cenu za všechny čisticí prostředky, které během čištění koupelny používáme. A rovněž náš čas. Zmíněné balení vydrží po nanesení až 12 měsíců. Takže tolik vlastně stojí naše dokonale lesklá, čistá a voňavá koupelna ročně. Úklid koupelny přitom zkrátíte na třetinu času a nemusíte kupovat žádnou chemii na odstranění vodního kamene, ani další čisticí prostředky.

Jak se s nano impregnací změní náš úklid koupelny?

Rozhodně se zkrátí čas na úklid koupelny. Čistit můžeme méně často, méně intenzivně a bez námahy. Koupelna se více leskne a působí čistěji. Nemusíme kupovat žádnou čisticí chemii, a to po dobu 12 měsíců od aplikace nanoimpregnace. Čistíme pouze vodou, což je šetrné nejen k životnímu prostředí, ale též k sanitě. Nanoimpregneace nijak nepoškozuje povrchy, ani těsnění.

Nanoochrana koupelny si poradí se všemi povrchy

Přípravky v setu jsou určeny pro kovové baterie, madla a různé držáky. Ošetřit s nimi lze keramickou i plastovou vanu, sprchové zástěny i zrcadla. Set obsahuje přípravky vhodné pro kovy, plasty, sklo i keramiku. Součástí setu je i čisticí houbička, lešticí utěrky a rukavice. Jedno balení vám vystačí na standardní ošetření koupelny, a ještě vám zůstane třeba na kuchyňskou baterii.

Správná aplikace nanoochrany koupelny není ničím složitým

  • Vyčistěte důkladně koupelnu a odstraňte starý vodní kámen a špínu.
  • Naneste podle typu materiálu konkrétní část setu pro ochranu koupelny.
  • Následně dle potřeby čistěte koupelnu bez použití chemie. Pouze vodou, hadříkem a lešticí utěrkou.
Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.