Vražedkyně s dovoláním neuspěla: 30 let v base platí!

„Nechci od dítěte!“ křičela vražedkyně Petra Nová (29, dříve Janáková), když ji v říjnu policisté odváděli do vazby za křivé obvinění dozorce ze znásilnění. Teď je jisté, že syna vyrůstat neuvidí. Nejvyšší soud její dovolání zamítl a potvrdil 30 let vězení.
Výjimečný trest dostala za loupežnou vraždu numismatika (†50) z Prahy. Spáchala ji v červenci 2017 u Lázní Bělohrad kvůli pouhým 34 tisícům korun! Jejím komplicem byl tehdejší manžel Jaroslav Janák (30), který u soudu vyfasoval 28 let basy a trest na rozdíl od své ženy přijal. O další dvě vraždy se pokusili a dvě plánovali. Nová v base otěhotněla a na začátku léta se dostala dočasně na svobodu. Měla porodit a rok pečovat o synka. Volnosti si užívala ale jen čtyři měsíce. Když se po porodu prokázalo, že otcem je jiný vězeň a že dozorce obvinila křivě, soud ji poslal do vazby. Za to jí navíc hrozí dalších 5 let kriminálu.
Státní zástupce Michal Koflák a soudkyně Natálie Krausová se vyjadřují k uvalení vazby na vražedkyni Petru Janákovou (29):