Jak odolat slevám? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 25. června 2024

Svátek slaví Ivan, zítra Adriana

Jak odolat slevám?

Slevy.
Slevy. (Blesk/Pěčková Martina)

Září většinou v obchodech patří výprodejům. Definitivně končí léto, a tak zboží musí za každou cenu pryč. Pokud patříte mezi ty, kteří lehce podlehnou »výhodným« nákupům a odnášejí si, i když třeba ani nechtějí a nepotřebují, z nákupních středisek hromady tašek, máme pro vás pár tipů, jak to změnit!

1. Potřebujete to opravdu?
Je to tak, v období výprodejů se často uchylujeme k unáhleným nákupům věcí, které nepotřebujeme. Lehce se tak může stát, že se vám ve skříni objeví druhé, identické džíny. „Když ony byly jen za hubičku,“ říkáte si? A to je chyba! Proto si pokaždé položte otázku, když budete váhat nad koupí: „A potřebuji to? Nemám doma něco podobného, nebo dokonce stejného?“

2. »Nesyslete« a nehromaďte!
Pokud plánujete přece jen vyrazit na lov nových kousků, nejdříve proveďte revizi svého šatníku. Koukněte, co máte, a zjistěte, co by se vám hodilo. Čím víc toho totiž budete mít v šatníku, tím větší problém budete mít s vybíráním si oblečení. Na to funguje jednoduché pravidlo KUS ZA KUS. Za každou novou věc musíte jednu vytřídit.


3. Koukejte na materiály
Další možností, jak se pokusit odolat, je studování cedulek. Konkrétně těch, kde je popsané složení, ze kterého byla daná věc ušita. Když váháte, zda si koupit sice hezké nové, už »ixté« šaty, a uvidíte, že jsou vlastně celé ušité jen z umělotiny, tak si to hodně rychle rozmyslíte.

4. Zapomeňte na menší velikosti!
Ne, ne a ne! Pořizovat si vysněné triko, které je nyní v obří slevě, ale mají už jen malé velikosti, je NEJVĚTŠÍ NESMYSL! To, že si řeknete, že je to vlastně dobře, že do něj zhubnete? Dopadne to akorát tak, že vyhodíte zbytečně peníze, zbytečně zaplníte skříň, a ještě při pohledu na tento kousek budete mít depresi, že se vám nepodařilo těch pár kil dát dolů!

5. Ani tam nechoďte!
Láká vás nápis sleva? Pak se radši pokuste v období výprodejů úplně vyhnout obchodům, a hlavně nákupním domům. Na každém rohu tam totiž na vás čeká lákadlo, a jak se říká: Co oko nevidí... Nemusíte proto ani přemýšlet nad tím, zda se pro ten svetřík, který se vám tolik líbil a byl děsně levný, přece jen nevrátit.

Přečtěte si
Josef124
11. 12. 2019 • 18:37

Já slevám odolávám úplně v pohodě. Nákupy nejsou nic pro mě, takže nakupuji jen, když něco potřebuji a jestli je to zrovna ve slevě nebo ne, mi je docela jedno. Samozřejmě nechci za nákup utrácet zbytečně hodně peněz, takže když nakupuji na internetu, tak se snažím využít slevové kupóny z http­s://sl­evovy­kupon­.net/ , které můžu uplatnit kdykoliv.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.