Jana Křížová (65) z Prahy: Podvodník mi sliboval lásku...a pak si řekl o 160 000 Kč | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 24. února 2024

Svátek slaví Matěj, zítra Liliana

Jana Křížová (65) z Prahy: Podvodník mi sliboval lásku...a pak si řekl o 160 000 Kč

Čtenářka Jana byla obezřetná a podvodníkem se nenechala nachytat.
Čtenářka Jana byla obezřetná a podvodníkem se nenechala nachytat. (Foto ara)

Slibují lásku osamoceným ženám. Když je dostatečně »poblázní«, zneužijí jejich zamilovanosti a důvěry a připraví je o peníze. Na seznamkách přibývá lhářů a podvodníků. Jednoho z nich odhalila Jana Křížová (65) z Prahy. Nenaletěla a nepřišla o 160 tisíc.

Jana je vdova a na internetové seznamce hledala parťáka, zprvu na dopisování a později i trávení volných chvil. Ozvala se muži, který se představil jako Williams Recards, úspěšný Čechokanaďan, který žije v USA a plánuje návrat do Česka.
„Tak zamilované a erotické maily překládané pomocí internetového překladače, které posílal, mi jen potvrdily, že tohle není v normálním životě možné,“ svěřila se Aha! Jana. Odpovídala tedy opatrně a možná i proto žádost o 5500 liber (asi 160 tisíc korun) dorazila až po měsíci dopisování.

„Přišel s historkou, že jeho projekt, na kterém aktuálně pracuje v Anglii, byl pozastaven a potřebuje peníze na zaplacení hotelu. Nic jsem mu neposlala,“ neskočila na lep Jana, která chce před podobnými podvodníky varovat i ostatní ženy. Zároveň zjistila, že podle IP adresy, z níž jde zjistit, odkud byl e-mail poslán, mohl pocházet z Ukrajiny.

Jak nenaletět?

Nový e-mail – pokud chcete chránit své soukromí, založte si pro účely seznamování novou e-mailovou adresu.

Žádejte fotky – požadujte fotografii vašeho virtuálního protějšku, ideálně z rodinné oslavy, konkrétní události či ve společnosti přátel.
Nesdělujte citlivé údaje – obzvlášť opatrně zacházejte především s adresou bydliště, telefonním číslem, informacemi o zaměstnavateli, rodině či vašem jménu.
Prolustrujte ho – pomocí internetových vyhledávačů zkuste zjistit, zda je jeho identita pravá. Hodně vám může napovědět profil na sociální síti.

Peníze – pokud po vás někdo chce peníze, je to téměř vždy podvodník. Žádný obnos mu tedy neposílejte, neuvádějte číslo účtu či platební karty.

Na veřejnosti – pokud se chystáte na první osobní schůzku, sejděte se na veřejném místě plném lidí, nesedejte k nikomu např. do auta, nechoďte do bytu.

Láska s hořkým koncem

Romantická představa o prožití krásných vánočních svátků s vysloužilým americkým vojákem dokonale zatemnila mysl ženy (32) z obce u Ivančic na Brněnsku. Internetová láska vyústila v zaslání osobních věcí »veterána z Iráku« na českou adresu ženy. Vzápětí ale přišlo oznámení, že zásilku zadrželi celníci v Thajsku. A že ji uvolní až po zaplacení více než sta tisíc korun. „Žena peníze ve dvou částkách odeslala na dohodnutý účet. Voják v té chvíli zmizel ze světa,“ informoval tento týden policista Bohumil Malášek.

Údajný majitel ropné firmy Williams Recards, kdo na snímku opravdu je, zůstává otázkou.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.