Bláznivé zakončení zimní sezony v Orlických horách: Ze sněhu skočili do vody! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 22. června 2024

Svátek slaví Pavla, zítra Zdeňka

Bláznivé zakončení zimní sezony v Orlických horách: Ze sněhu skočili do vody!

Zimní sezona skončila originální akcí v Čenkovicích v Orlických horách.
Zimní sezona skončila originální akcí v Čenkovicích v Orlických horách. (Foto Aha!: Jitka Pecharová)

Zimní sezona skončila originální akcí v Čenkovicích v Orlických horách. Několik odvážlivců se ze sjezdovky vrhalo na lyžích a snowboardech v tričku a kraťasech do vodní nádrže a snažili se ji přejet.

Někteří odvážlivci spadli ještě před vodní plochou, někteří sotva po pár metrech, ale většině se podařilo dostat až do zhruba dvou třetin 30 metrů dlouhého jezírka, než skončili pod hladinou vody s teplotou jen sedm stupňů. Při ponoru bohužel někteří ztratili lyži, která skončila na dně tři metry hluboké nádrže, a marně se ji snažili vylovit. Našli se ale i borci, kteří dojeli až na druhý břeh.

„Prostě se ukáže, kdo umí jezdit. Jsou tu i borci, kteří na konci ještě hodí kotrmelec,“ řekl provozovatel ski areálu Libor Černý. Akci pořádali po šestnácté.
„Já jsem přijel podesáté a zatím se mi to povedlo přejet celé jen jednou,“ přiznal Tomáš Válek (34) z České Třebové, který při prvním pokusu byl jen kousek od cíle, ale při druhém sjezdu byl již úspěšný. Důležité bylo prý nabrat velkou rychlost a udržet rovnováhu.

Nezvyklá horka
Slunečné počasí dneškem nekončí. Parádní budou podle předpovědi meteorologů i následující dny. „Příští týden se průměrná teplota vyšplhá k 18 stupňům Celsia, což je v této části roku značně neobvyklé. Ve druhé půlce dubna ale přijde ochlazení,“ uvedl Český hydrometeorologický ústav. Počítat pak musíme s deštěm a ve vyšších polohách dokonce i sněžením.

Jak bude?
Dnes: polojasno, ojediněle bouřky. Den 16 až 20 °C.
Zítra: jasno až polojasno. Noc 3 až 7 °C, den 18 až 24 °C.
Úterý: jasno až polojasno, místy přeháňky. Noc 6 až 10 °C, den 17 až 21 °C.

Ze sněhu skočili do vody!



Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.