Úžasná podívaná na šelmy v pražské zoo: Sežrali medvídě a tučňáky | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 6. října 2022

Svátek slaví Hanuš, zítra Justýna

Úžasná podívaná na šelmy v pražské zoo: Sežrali medvídě a tučňáky

Drž, ať neuteče.
Drž, ať neuteče. (Foto Zoo Praha – Petr Hamerník)

Tygr ussurijský v pražské zoo sežral medvídě a lední medvědi »vycucali« tučňáky. Místo krve ale tekla voda. Šelmy si pohrály s ledovými sochami.

Zatímco medvědi i tučňáci se v přírodě dožívají kolem 30 i více let, těm ledovým v Zoo Praha vyměřila příroda pouhé dva týdny. Teď přitopila, a tak se z nich nakonec radovaly šelmy. „Medvědi si s ledovým medvídětem pohrávali. Tygr ussurijský tučňáky spíše olizoval,“ popisuje mluvčí zoo Lubor Mach. V Praze je led pro severská zvířata zábavnou raritou. V přírodě je ale zejména pro lední medvědy nutností pro přežití.

„Jsou na něm na zamrzlém moři závislí. Migrují po něm desítky i stovky kilometrů za potravou. Díky ledu mohou přecházet mezi ostrovy a v nehostinných krajinách Arktidy, kde je potravy velmi málo, si tak rozšiřují lovecké teritorium,“ vysvětluje zooložka Romana Anděrová. Tygři se v tajze spíše než s ledem potýkají s hlubokým sněhem, proto mají široké tlapy a dlouhou huňatou srst na břiše. Není tedy divu, že si ten pražský udělal z ledového medvíděte zmrzlinu.

Potkají se jen v zoo

Lední medvěd a tučňák se mohou potkat jen v zoo. Medvědi obývají Arktidu na severní polokouli a tučňáci se vyskytují v Antarktidě na polokouli opačné, nebo ti teplomilnější, které chová Zoo Praha, na západním pobřeží Jižní Ameriky.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.