Znalec, který se zastal Kramného, jde před soud! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 4. července 2022

Svátek slaví Prokop, zítra je Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje

Znalec, který se zastal Kramného, jde před soud!

Matlach se zastal Petra Kramného.
Matlach se zastal Petra Kramného. (Foto ara)

Role se vyměnily. Zdravotní sestra Věra Marešová (54) je volná, před soud teď míří znalec Radek Matlach (44), podle jehož posudku zabila draslíkem šest pacientů v nemocnici v Rumburku. Hrozilo jí doživotí, viny ale byla zproštěna. Znalec bude muset obhájit svůj posudek, který je podle obhájkyně Marešové nepravdivý.

Ústecký soud už řízení s Matlachem před časem zahájil, pak ale vyčkával na výsledek odvolacího řízení u vrchního soudu. Ten nedávno osvobozující verdikt pro Marešovou potvrdil. „Soud teď proto rozhodl o pokračování správního řízení, které bylo přerušeno,“ uvedla mluvčí soudu Marcela Trejbalová. Matlachovi v tomto řízení hrozí výtka, výstraha nebo i vyškrtnutí ze seznamu znalců.
I když soudy už pravomocně rozhodly o nevině Marešové, Matlach si za svým posudkem, podle kterého sestra zabíjela pacienty vysokými dávkami draslíku, stojí. Je prý připraven jej obhájit.


Zastal se vraha Kramného
Radek Matlach působil jako znalec obhajoby v kauze Petra Kramného (38) odsouzeného za vraždu manželky Moniky (†36) a dcery Klárky (†8). Neúspěšně se soud snažil přesvědčit, že důkazy o zabití elektrickým proudem jsou neprůkazné. Podle něj mohly zemřít na následky otravy, kterou není při pitvě možné zjistit.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.