Šok pro astrologii? Nové třinácté znamení Hadonoše! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 8. prosince 2022

Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav

Šok pro astrologii? Nové třinácté znamení Hadonoše!

Hadonoš by měl být třináctým znamením horoskopu.
Hadonoš by měl být třináctým znamením horoskopu. (Foto scom)

Každý, kdo se zajímá o horoskopy, zná své znamení. Teď ale hrozí, že si budete muset zvykat na jiné a možná i na jiný počet znamení zvěrokruhu. NASA totiž vypočítala, že se za posledních 2000 let zemská osa vychýlila a dnešní postavení souhvězdí vůči Zemi je jiné. To znamená, že 86 % lidí je narozeno v jiném znamení, než předpokládají.

NASA poprvé během 2000 let obnovila znamení zvěrokruhu
Jak je to možné? Starověké civilizace však nepočítaly s nepatrnou odchylkou Zemské rotační osy, která vznikla důsledkem působení Slunce a Měsíce během minulých dvou tisíciletí. Dnešní noční obloha je tedy odlišná od té, kterou pozorovali starověcí astrologové, a souhvězdí, ze kterých znamení horoskopu vycházejí, jsou zhruba o měsíc posunuta. Proto 86 % lidí nezná své pravé znamení horoskopu.

Nová znamení zvěrokruhu
Kozoroh 21. leden – 16. únor
Vodnář 17. únor – 11. březen
Ryby 12. březen – 18. duben
Beran 19. duben – 13. květen
Býk 14. květen – 21. červen
Blíženci 22. červen – 20. červenec
Rak 21. červenec – 10. srpen
Lev 11. srpen – 16. září
Panna 17. září – 30. říjen
Váhy 31. říjen – 23. listopad
Štír 24. listopad – 29. listopad
Hadonoš 30. listopad – 17. prosinec
Střelec 18. prosinec – 20. leden


Šťastná, či nešťastná třináctka Hadonoše?
Ano, je to tak, existuje třináct znamení zvěrokruhu. To ale není žádná novinka, již babylonští astrologové objevili všech třináct konstelací, Hadonoše ale opomenuli záměrně, aby umožnili rovnoměrné rozdělení jednotlivých znamení do 360° cesty Slunce.

Jak už sám název napovídá, souhvězdí Hadonoše zpodobňuje muže držícího hada. Tento symbol byl mnohokrát použit a přetvořen jednotlivými kulturami, nicméně se vždy jednalo o totéž souhvězdí.

V řecké mytologii je Hadonoš považován za znázornění Asklépia, boha lékařství, který oplýval schopností vzkřísit mrtvé. Rozlobený Hádes, bůh smrti, přesvědčil svého bratra Dia, aby Asklépia popravil úderem blesku. Během umírání se Asklépios přemístil na noční oblohu ve formě souhvězdí, odkud na nás shlíží dodnes.

Sumérové jako muže s hadem zobrazovali boha moudrosti a magie jménem Enki.

Naopak pro Egypťany byla tato postava mužem jménem Imhotep, který v Egyptě žil v 27. století před Kristem.

V Bibli je definován jako Židovský muž Josef, syn praotce Jákoba – Imhotep je egypstký ekvivalent pro jméno Josef.


Kdo je zplozencem Hadonoše
Pokud jste se narodili mezi 30. listopadem a 17. prosincem, připadalo by na vás podle nového rozdělení opravdu znamení Hadonoše a nahradilo by vašeho dosavadního Střelce nebo Štíra.

Charakteristika Hadonoše
Zplozenci Hadonoše jsou poetické duše, pro které je důležité vzdělání a vědění vůbec, přemýšlivé a vynalézavé, oplývají intuicí. Hledají mír a harmonii, ale není pro ně problém postavit se autoritám, a často to také v rámci svých ambic dělají. To může vyvolávat nepřátelství okolí, Hadonoši jsou však zásadoví a neradi ustupují.

HOROSKOP NA ZÁŘÍ »V NOVÉM«
...pokud by to astrologové brali vážně!

Beran 19. duben – 13. květen
Pracovně budete mít hodně napilno, ale investice se vám vyplatí. Dopřejte si zasloužený odpočinek, abyste se nezhroutili.
Září přeje vašemu sebevědomí, a všimnou si toho i vaši blízcí. Sebedůvěra zlepšuje vaše komunikační schopnosti.

Býk 14. květen – 21. červen
Stabilní období, které nepřinese ani oslnivý úspěch ani propady. Užívejte si raději lásky, září jí ve vašem případě přeje. Problémy se mohou objevit v rodinné situaci, problémům neutečete, ale budete je muset vyřešit. Nepropadejte ale beznaději, oporu najdete v přátelích, a dokonce i v kolektivu v zaměstnání.

Blíženci 22. červen – 20. červenec
Podzim vám přinese posun v kariéře, konečně se dopracujete k tomu, o co se delší dobu snažíte. Vyskytnout se také může zajímavá nabídka, ale dobře ji zvažte, nemá smysl slibovat něco, co je nad vaše síly.

Rak 21. červenec – 10. srpen
Září slibuje harmonii, a dokonce budete mít takříkajíc »kliku«. Využijte toho, protože štěstěna je vrtkavá. Nepřepínejte se ale, a když se naskytne možnost zábavy, určitě ji využijte. Vzpomeňte si taky na ty, které jste v minulém období zanedbávali a vynahraďte jim to, nešetřete pochvalami, a drobnými pozornostmi. Podělte se o všechno pozitivní, co vás potkává.

Lev 11. srpen – 16. září
Teď můžete udělat něco pro úspěch a kariéru, nesmíte ale zůstat v pohodlném letní modu, ale naopak musíte znova zabrat a soustředit se na práci. Pokud jde o vztahy, všechno by mělo být v pořádku, ti, kdo nejsou zadaní, mají velkou naději, že potkají někoho, kdo jim může být blízký.

Panna 17. září – 30. říjen
Konec léta pro vás byl dost náročný, ale teď znova najdete klid. Možná vás krize donutila přehodnotit některé věci, ale vyšli jste z ní silnější a zkušenější. Díky tomu také můžete pomáhat lidem kolem sebe. Užijete si dobrodružství, flirt, ale i zamilovanost.

Váhy 31. říjen – 23. listopad
V zaměstnání si hlídejte svou pozici, víc není třeba a pozornost věnujte i svému zdraví. Úspěch a užitečné kontakty váš čekají ve společnosti. Nezanedbávejte ani stávající přátele, budou vám nejen oporou, ale také mohou přilákat zajímavou nabídku. Ve vztahu nebuďte submisivní, netolerujte partnerovi jeho chování, pokud se vám nezamlouvá.

Štír 24. listopad – 29. listopad
S podzimem si určitě neodpočinete. Mohou se vyskytnout potíže, proto se snažte dobře vycházet s okolím, nervat se s nepřízní okolností sám, a to ani v práci. Sobectví by se vám teď nevyplatilo. Problémy se mohou vyskytnout i v rodině, snažte se všechno řešit kolektivně, nezůstávejte na problémy sami.

Hadonoš 30. listopad – 17. prosinec
Po prázdninách, které byly bouřlivější, než jste čekali, jste zocelení a na ostatní působíte moudrým a sebejistým dojmem. To vám může pomoci v kariéře. Naneštěstí vás ovšem čeká nepříjemnost, zlom, neupřímnost, něco, co jste nečekali a nepříjemně se vás to dotkne. Pracovní úspěchy vám to ale částečně vykompenzují.

Střelec 18. prosinec - 20. leden
V září se mohou objevit menší zdravotní problémy, ale to vás nerozhodí, protože jsou vám hvězdy na podzim dost nakloněny. Změny čekejte zejména v oblasti vztahů, a to vás může inspirovat k nerozvážnostem. Nezapomínejte kvůli lásce na práci. Dařit se vám bude i ve společnosti a opačné pohlaví o vás bude jevit zájem. Pozitivní vyzařování ve vztazích přinese i úspěchy v zaměstnání.

Kozoroh 21. leden – 16. únor
Čekají vás nové zážitky a nové zkušenosti, protože vám hvězdy přejí. Pozor na růžové brýle a přílišné sebevědomí, mohli byste v práci ošklivě narazit a ani rodina by na vaši euforii nemusela hledět příliš nadšeně. Pozor si dávejte také na zdravotní komplikace.

Vodnář 17. únor – 11. březen
Září bude klidné a stabilní období. Pracovně se vám bude dařit, jen nepřepálit tempo. Ve vztazích se mohou objevit drobné problémy, zkuste se dívat na situaci realisticky, a pokud nebudete vědět, jak dál, hledejte oporu v rodině.

Ryby 12. březen – 18. duben
Na podzim budou ryby výjimečně vyrovnané, poučily se totiž z událostí v létě. Čekají je drobné neshody ve vztahu, které ale neovlivní klid ryb.

Astrologové: Nebojte se, nic se nezmění!
Navzdory nejnovějšímu počinu NASA se ale nemusíte bát, že byste si museli zvykat na nové znamení. Astrologové se totiž i nadále budou držet svých staletých tradic a metod, a tedy i dvanácti znamení zvěrokruhu.

Milan Gelnar, astrolog: Astronomie a astrologie jsou dvě rozdílné věci
Je třeba si uvědomit, že astrologie pracuje s oblastmi, které se kdysi pojmenovaly shodou okolností podle astronomických znamení, jež se tam v době, kdy se astrologie začala prosazovat, nacházela.

Jde tedy jen o shodu jmen. Astrologie však vždy počítá zvěrokruh od Jarního bodu. Tedy od místa, kde se nachází Jarní bod, se začíná počítat zvěrokruh. Pohne-li se Jarní bod, pohne se také celý astrologický zvěrokruh.

Neporozumění mezi astronomy a astrology aneb mezi vědátory a astrology spočívá v tom, že oni astrologii nedělají, a tudíž tomu nerozumí a vyjadřují se k něčemu, co nechápou, s čím nemají žádnou hlubší zkušenost. Je ovšem nemálo vědců, kteří ve snaze popřít astrologii – ji začali studovat a výsledkem bylo to, že ji začali sami dělat, a tedy uznávat – např. zakladatel moderní fyziky Isaac Newton. Ti, co hlubší znalosti a zkušenosti s astrologií nemají, obvykle zaměňují astronomická znamení za astrologická znamení.
Je to něco podobného, jako by zaměňovali létající talíř za talíř na polévku či talíř v jízdním kole. Nebo šneka zahradního za šneka v převodovce. Obojí má stejný název, obojí se může nacházet na zahradě, ale pokaždé se jedná o zcela něco jiného...

Nový systém odmítá i astrolog Antonín Baudyš ml.:
„13. znamení je pokus o rozbití astrologie, se kterým přišel jistý Walter Berg, původním jménem Barry Parkinson v Anglii, v roce 1995. Je to systém, který má být však platný pouze v rámci sidereální astrologie. Není určen pro astrologii tropickou, tedy západní. I proto se drobet ujal pouze v Japonsku. Všude jinde byl odmítnut, protože je v praxi nepoužitelný,“ říká ve svém komentáři.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.