Matka milovických paterčat u soudu: Peníze ze sbírky stále nedostala! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. května 2024

Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila

Matka milovických paterčat u soudu: Peníze ze sbírky stále nedostala!

Rodiče malých paterčat jsou bezradní. Obrátili se na soud.
Rodiče malých paterčat jsou bezradní. Obrátili se na soud. (Foto Aha! - Ladislav Křivan)

Historicky první Češka, která porodila paterčata, Alexandra Kiňová, se bude soudit s Klubem dvojčat a vícerčat. Ten krátce před narozením dětí Kiňové vyhlásil sbírku. Mladí rodiče z ní ale dodnes neviděli ani korunu.

Výtěžek ze sbírky ve výši 616 440 Kč se podle ředitelky klubu Rulíkové dostane na účet rodiny přes rozpočet hlavního města Prahy. Právní zástupkyně Kiňové Klára Samková ale říká něco jiného.


„Na to, aby se peníze dostaly do rukou té, pro kterou byla sbírka uspořádána, není právní nárok: magistrát hlavního města Prahy si je může klidně ponechat,“ řekla Samková. Ředitelka klubu se ale hájí tím, že z jejich strany je všechno v pořádku. Klub prý výtěžek sbírky do rozpočtu Prahy převedl podle zákona a rada města je podle jejích informací Kiňové převede, uvedl web Blesk.cz. Jak to se sbírkou pro děti, které se narodily v červnu 2013, nakonec bude, stále není jasné. Jasné je zatím jen to, že od 17. dubna 2015, kdy byla sbírka ukončena, neviděla Kiňová ani korunu. Soud, na který se obrátila, o věci zatím nerozhodl.

 VÍCE O MILOVICKÝCH PATERČATECH ZDE.

 

Přečtěte si
mirkazam
6. 6. 2016 • 11:11

antonuis.j..... a jakým zázrakem je zde diskuze ????

6010
31. 5. 2016 • 10:26

Někde jsem četla, že tyto peníze se sbírky budou podléhat dani (jako všechno) a to se Kiňové nelíbí a pak že se to promítne při posuzování výše příspěvků od státu.Ten měsíc, kdy to obdrží asi nedostanou od státu nic, protože budou mít dost.Kiňová se kvůli tomu prý soudí, protože se jí to nelíbí.Mně se také nelíbí, že stát daní vše, to že máme nějakou nemovitost, to že si můj manžel naspořil při pojištění peníze,vše se daní, bohužel.Jsem zvědavá, kdy přijde na řadu daň ze vzduchu

mdada49
29. 5. 2016 • 16:44

Řekl jsi to ty,,,,,,,,,,,,ale je to dobrý nápad.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.