Život v kufříku: Bez rodičů, ale s projektem! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 24. června 2024

Svátek slaví Jan, zítra Ivan

Život v kufříku: Bez rodičů, ale s projektem!

Malí sirotci budou dostávat kufříky s výbavičkou a památníčkem.
Malí sirotci budou dostávat kufříky s výbavičkou a památníčkem. (Foto Aha! - Pavel Ryšlink)

Čerstvě narozené děti, které opustí biologičtí rodiče, dostanou místo mámy kufříky s výbavičkou a deníčkem. V Česku unikátní projekt »Život v kufříku« zahájila včera Fakultní nemocnice Olomouc.

„Bez kufříku a památníčku je doteď až 400 dětí v zemi ročně bez jakékoliv informace nebo památky na své ranné dětství,“ uvedl primář novorozeneckého oddělení Lumír Kantor a dodal: „Informace o narození a prvních letech každého dítěte jsou přitom naprosto stěžejní pro vytvoření zdravé identity, víry v sebe sama a hledání svého místa v životě.“

Projekt spolu s nemocnicí připravil nadační fond La Vida Loca. V kufřících děti, například z babyboxů a ty jichž se matky po porodu zřeknou, dostanou kojenecké lahve, první botičky, čepičky, hračky a památníček. Do něj novorozenecké sestry budou vkládat fotografie miminek, otisky nožiček a ručiček a zapisovat vše o tom, jak prckové rostli.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.