Turci sestřelili ruský bitevník! Může to vést ke světové válce? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. července 2024

Svátek slaví Luboš, zítra Martina

Turci sestřelili ruský bitevník! Může to vést ke světové válce?

Kamery zachytily pád ruského stroje
Kamery zachytily pád ruského stroje (Foto: Reuters)

Ani ne měsíc po tragédii ruského airbusu na Sinajském poloostrově bylo sestřeleno další ruské letadlo! Vojenskou stíhačku na syrsko-turecké hranici ale netrefili teroristé z Islámského státu, ale samotní Turci!

V boji proti radikálům z IS by přitom měli stát na stejné straně fronty... „Je to rána pod pás, bude to mít vážné následky na rusko-turecké vztahy. Připadám si, jako by mi vrazili dýku do zad. Takové zločiny odmítáme trpět. Dám si záležet na tom, aby bylo důkladně prošetřeno, co se přesně stalo,“ reagoval na sestřelení letounu ruský prezident Vladimir Putin.


Stíhačka typu Suchoj Su-24 byla poslána k zemi střelou vypálenou z tureckého bojového letounu F-16. Velitelství se ovšem brání, že posádka ruské stíhačky byla desetkrát upozorněna na to, že narušila turecký vzdušný prostor. Podle Rusů však neopustila Sýrii, kde se chystala bombardovat pozice IS, a pro Turky nepředstavovala žádnou hrozbu...Přečtěte si
ivoadler
25. 11. 2015 • 14:06

Ano, válka být může, pokud se v této nezodpovědné politice bude pokračovat. Myslím, že samo Turecko se leklo, co udělalo za kravinu.

-bello-
25. 11. 2015 • 13:07

V Turecku je až 20 mil. Kurdů, co jsou Arabáky braní jako méněcenná rasa.Každý 4. Turek je Kurd a tomu jde o krk všude v arabským světě.Tak nevím proč sestřelovat ruský letoun.. Celý svět ale stejně řeší Francouze co vší silou podporovali embargo USA proti Rusku kvůli Ukrajině ( lidská práva ) a pak když se tím ekonomicky dostali do propadu zapomněli na lidská práva , lezou Rusku do zadku a vojensky taky spolupracují , protože na US se spolehnout nemohou.. Francii bych obehnala ostnatým drátem a jejich chlapíky poslala povinnou vojenskou službou do Sýrie. Jejich desetiletí trvající problém bych jim direktivně dala řešit.Pozemní operace v Sýrii ale odmítají.To oni to zase nechají Evropě k řešení, co jinak od Francouze čekat ?! Jen v Česku se Rusko jako kompetentní stát k současnému dění nebere.Tady se holt vidí za každým rohem komunista co každýmu jde po majetku, příp. po krku, příp. po lidských právech této podivné a přežilé západní " demokracie ", příp. v 21.století na nás už už útočí a zabírá nás Putin. Vzdělání národa klesá, poroto je ta nalejvárna účinná.

mekanik
25. 11. 2015 • 09:50

aháči válka tu je dávno.jste se probudili z komatu????

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.