SKANDÁL V OSVĚTIMI! Znechucený Žid: Je to urážka všech zplynovaných! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 8. února 2023

Svátek slaví Milada, zítra Apolena

SKANDÁL V OSVĚTIMI! Znechucený Žid: Je to urážka všech zplynovaných!

Potrubí s vodou je kolem vchodu do bývalého koncentráku.
Potrubí s vodou je kolem vchodu do bývalého koncentráku. (Foto: EPA, Twitter)

Osvěžit se chladnou vodou v těchto parných dnech? Ano, samozřejmě! Ale nainstalovat sprchy s vodní tříští přímo před vstupem do koncentračního tábora v Osvětimi? To je vzhledem k historickým souvislostem přinejmenším na pováženou!

Stejně jako v Česku, panují v posledních týdnech na jihu Polska tropická vedra. V Osvětimi, na místě bývalého tábora smrti, kde nacisté za 2. světové války vyhladili miliony lidí, hlavně Židů, ukazovaly teploty i 37 stupňů Celsia. Proto nelze mít za zlé vedení muzea, které operuje na místě bývalého koncentráku, že ve snaze ulevit návštěvníkům od nesnesitelných veder, nainstalovalo před vstupem do tábora s neblahým nápisem Arbeit Macht Frei (Práce osvobozuje) potrubí s vodou, ze kterého stříkala na příchozí ochlazující vodní tříšť.

Rozzuření Židé
Skandál na sebe nenechal dlouho čekat. Celá řada židovských návštěvníků Osvětimi byla nápadem znechucena, protože si ho samozřejmě spojila s nástupem svých předků do plynových komor. Tam to vypadalo přesně stejně, jen místo svlažení z otvorů vycházela smrt! Žádný div, že Židé začali běsnit! „Jsem v šoku. Připadám si jako bych schytal kopanec do břicha!“ vyjádřil se jeden z návštěvníků z Izraele Meyer Bolka. „Jenom, co jsme vylezli z autobusu, museli jsme projít kolem té sprchové trapnosti. Šel jsem na recepci a ptal se, co to má znamenat, a ta žena mi odpověděla, že je to kvůli horku. Je to ale především urážka všech, kteří tady za války zemřeli!“

Někteří návštěvníci Osvětimi si osvěžení užívali.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.