Ženy, pozor: Nový hit v péči o pleť! Omývejte se sodovkou | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 3. února 2023

Svátek slaví Blažej, zítra Jarmila

Ženy, pozor: Nový hit v péči o pleť! Omývejte se sodovkou

Bublinky jsou prý jako malé kartáčky.
Bublinky jsou prý jako malé kartáčky. (Foto: Profimedia.cz)

Milujete bublinky? Teď si je můžete dopřát nejen v nápoji, ale i jako kosmetický prostředek. Nejžhavějším kosmetickým hitem je totiž mytí obličeje perlivou vodou. Tato procedura vznikla v Japonsku a Koreji a výborně pleť osvěží, vyčistí a navíc... Je levná. 

Bublinky perlivé vody se chovají jako malé kartáčky – čistí póry, odstraňují odumřelou kůži a pomáhají tak k zářivější, tónované pleti. Ucpané póry a mastná pleť mají za následek pupínky, rozšířené póry a mdlý vzhled pleti. Perlivá voda naopak dostane kyslík hlouběji pod pokožku a zlepší krevní oběh, takže pokožka bude lépe prokrvená.

Konkrétní péče pak záleží na typu vaší pleti – mastné, suché nebo citlivé. Pro všechny typy pleti platí společné pravidlo – nejdříve pleť vyčistěte přípravky, které běžně používáte, a potom se již můžete pustit do »perlivé procedury«, radí web sodastream.cz.

Pro citlivou nebo suchou pleť
Smíchejte perlivou a neperlivou vodu v poměru 1:1 a nalijte ji do misky. Do n í ponoř te obličej na 10 a ž 20 sekund. Opakujte jednou týdně. Trochu p erl ivé vody můžete na nést také na vatový t amponek a použít ji jako tonikum. Aplikujte tuto metodu alespoň jeden měsíc, abyste měli mož nost porovnat výsledky.

Pro normální až mastnou pleť
Naplňte misku sil ně p erl ivou vodou a ponoř te do ní obličej na 10 až 20 sekund. Pokud máte normáln í pleť, opakujte tento proces jednou týdně. S mastnou pletí můžete opakovat až třikrát za týden.

Démon sodovka?

Mýtus: Způsobuje celulitidu
Pravda: Studie nic takového nepotvrdily. Čím víc vody pijete, tím snáz se toxiny způsobující celulitidu vyplavují z těla.

Mýtus: Ničí zuby.
Pravda: Zdraví zubů určuje genetická dispozice a ústní hygiena, perlivá voda (neobsahující cukr) na to nemá vliv.

Mýtus: Nadýmá a okyseluje žaludek.
Pravda: Perlivá voda sice může vyvolat pocit plného žaludku, ale jde jen o velmi krátkodobý efekt, tělo se oxidu uhličitého velmi rychle zbavuje.

Autor:  neo

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.