Bočanová si s Márinkou neví rady: Úplně to nesnáším, běduje
S technologickými možnostmi dnešní doby si herečka Mahulena Bočanová (57) umí poradit. Čeho je však moc, toho je příliš. A tak si skrz svůj instagramový profil postěžovala na vymoženosti, které jako by naznačovaly, že tahle doba není pro starší ročníky.
Co bylo v dřívějších dobách nutné si vyběhat a zajistit osobně nebo mít fyzicky u sebe, dnes je možné ovládat přes chytrý telefon. Žádné dlouhé fronty, žádné hádky s personálem, zkrátka pár kliknutí a hotovo! Jenomže tak snadné to pro některé není. Mezi ty, kterým se nechce podléhat zrychlené době bez osobního kontaktu s lidmi, patří i herečka Mahulena Bočanová, která si nedávno na toto téma postěžovala na svém instagramu. Ten sice ovládá bravurně, sociální sítě jsou však, jak je patrné, jejím maximem v rámci přizpůsobení se dnešní době.
Co herečce naopak vadí, je systém, ve kterém jsou lidi odkázáni hlavně sami na sebe a na své moderní telefony, díky nebo naopak kvůli nimž člověk nemusí přijít do kontaktu s tolika osobami. Jenže právě lidský kontakt a pomoc ostatních někdy Bočanová potřebuje. „Dřív přišla paní pošťačka a dala mi balík do ruky, já jsem se jí zeptala, kdo s kým chodí, kdo umřel a kdo se bude vdávat. Dneska si musíte zařídit nějaký dementní aplikace a jezdit po republice, aby vám to pod nějakým heslem vypadlo ze zdi. Úplně to nesnáším,“ prohlásila vytočená Bočanová na Instagramu.
Mahulena Bočanová poprvé o vztahu s podnikatelem: Poslal fotku a zamilovala se!
„Chtěla jsem vzít Máňu metrem a nenašla jsem žádnou bábu v trafice, já nevím, jak se mají kupovat lístky, jestli jedu trasu A, B, C, D, H, CH, K, R, D, T, N, nevím, já jsem nebyla v metru dlouho, takže nevím. Já chci říct paní, že jedu tam, aby mi prodala lístek,“ pokračovala herečka, kterou změny v podzemní dopravě překvapily. Nutno ale dodat, že i dnes lze jízdenky zakoupit u prodavačů v trafice nebo přes automat, který je před vstupem do zpoplatněné zóny.
Pointa herečky je ale taková, že s čím člověk nepřijde do pravidelného kontaktu, to mu zkrátka svou modernizací a změnami uteče. A zatímco Mahulena se ještě dokáže s odřenýma ušima moderní době přizpůsobit, má obavy o starší ročníky, které zkrátka takové tempo nemohou stíhat. „Ještě mi ani není šedesát, ale co dělají ty lidi, co jim je 65 nebo po sedmdesátce nebo v osmdesáti. To se jako mají zabít? Vždyť v tomhle světě je tak složitý v klidu fungovat,“ kroutí hlavou nad asociálností současného světa. Jenomže tempo modernizace a vývoje nových technologií se zřejmě nezastaví… A lidé budou spíše čím dál častěji odkázáni na jednání na vlastní pěst.