Učitelka vzala děti na vycházku: V údolí našly ubodanou Jitku! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 18. ledna 2022

Svátek slaví Vladislav, zítra Doubravka

Učitelka vzala děti na vycházku: V údolí našly ubodanou Jitku!

Děti objevily při vycházce mrtvolu (ilustrační foto)
Děti objevily při vycházce mrtvolu (ilustrační foto) (Profimedia.cz)

Psal se 14. říjen 1993. V křoví v Prokopském údolí leželo bezvládné zakrvácené tělo mladé dívky. Zavražděnou objevily děti, které šly kolem s paní učitelkou na vycházku. Ta ve 12.45 hodin zavolala policii.

Žena podlehla nejméně třem bodným ranám do krku a hrudníku. Detektivové brzy zjistili, že mrtvá je vysokoškolačka Jitka K.  Podle výsledků pitvy musela hrůzné chvíle smrti prožít toho dne ráno.

„Měli jsme k dispozici tři pachové stopy, tři biologické stopy a 25 věcných stop,“ vzpomíná jeden z detektivů. Od svědků se kriminalisté dozvěděli, že Jitka studovala první ročník Vysoké školy zemědělské – krajinné inženýrství. Navštěvovala i náboženské seance »Hnutí za sjednocení« na Žižkově, společně se svým kamarádem Milanem B. Znali se už z gymnázia.

Sympatickou oddílovou vedoucí Jitku milovaly děti na letních táborech. Spolužáci a kamarádi si jí vážili – byla skromná, tichá. Jestli chodila na rande? „Měla jen jednoho opravdového kamaráda Milana, ale o milostných vztazích nikdo nevěděl,“ dodává detektiv. Toho osudného rána vyšla Jitka z domova po páté hodině ranní. Mířila ke stanici metra Nové Butovice. Do školy už nedošla. Pachatel trestu dodnes uniká a motiv činu je stále záhadou.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.