Student (17) chtěl trénovat vraždění: Zabil tátu, mámu, babičku i sestru (†14) | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 26. května 2022

Svátek slaví Filip, zítra Valdemar

Student (17) chtěl trénovat vraždění: Zabil tátu, mámu, babičku i sestru (†14)

Mladík vyvraždil celou rodinu, už předem si zjistil, jaký trest může dostat.
Mladík vyvraždil celou rodinu, už předem si zjistil, jaký trest může dostat. (Shutterstock.com)

Sedmnáctiletý student a ctitel bojových umění J. P. toužil po životě v západním Německu. Před útěkem z Československa se ale chtěl pomstít svým blízkým a vyvraždil celou rodinu.

Student J. P. z Kutné Hory naplánoval útěk na duben 1989. Společně se svým o rok mladším kamarádem, učněm Z. Š. chtěli odjet na Šumavu a tam se nějaký čas skrývat. Pak předpokládali, že se přes hranici »prostřílejí«. Zbraně ukradl J. P. otci, vášnivému myslivci.

Před půlnocí 28. dubna 1989 vpustil J. P. komplice do domu. Potom si nasadili kukly a zastřelili nejprve matku a poté i otce. J. P. pak obrátil zavražděnou matku na záda a prohlásil ke svému kamarádovi: „Podívej, takhle vypadá mrtvola.“ Krvavému běsnění však nebyl konec. J. P. zastřelil i babičku a šel zabít i svou sestru. Na bezbranné čtrnáctileté dívce si chtěl vyzkoušet škrcení.

Přestože ho sestra poznala a prosila, J. P. neobměkčila. Když se mu nedařilo ji zardousit, vytáhl zbraň a bez milosti ji zastřelil. Mladiství vrazi J. P. a Z. Š. daleko nedojeli. Hned při vyjíždění autem ze dvora domu, kde za sebou nechali čtyři mrtvé, si počínali tak neohrabaně, že si jich všimla hlídka VB. O bezcitnosti J. P. svědčí i to, že první věcí, o kterou se po svém zadržení zajímal, bylo, zda můžebýt skutečně odsouzen nejvýše k deseti letům vězení.

Skutečně od soudu odešel s trestem deset let odnětí svobody, jeho komplic vyslechl rozsudek o dva roky mírnější.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.