Šokovaná Iva Janžurová (73): Musela na místo, které kdysi proklela! Co se tam stalo? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 25. června 2024

Svátek slaví Ivan, zítra Adriana

Šokovaná Iva Janžurová (73): Musela na místo, které kdysi proklela! Co se tam stalo?

Iva Janžurová byla místem, kde se natáčelo, hodně překvapená. Nečekala, že se tam ještě někdy vrátí.
Iva Janžurová byla místem, kde se natáčelo, hodně překvapená. Nečekala, že se tam ještě někdy vrátí. (Ringier Axel Springer Roman Souček / Paparazzi)

Tohle nikdo nečekal. Když Ivu Janžurovou (73) dovezla produkce na nové místo natáčení seriálu Doktoři z Počátků, spráskla herečka ruce: „To snad není možné! Tady jsem se vdávala.“

Právě v kostele svatého Jakuba ve Chvojenu u Konopiště řekla herečka před lety své jediné »ano«.

Janžurová se nikdy netajila tím, jak ji první manželství a hlavně rozvod, poznamenaly. Zakoukala se tehdy do kameramana Jana Eisnera (80), s nímž točila Píseň pro Rudolfa III. „Bylo mi 26 a měla jsem pocit, že mám načase,“ říká Janžurová.

Jenže už po půl roce chtěli od sebe. Podle herečky nešlo o žádný nepřekonatelný odpor, ale spíš o něco křehkého, nedefinovatelného, co přestalo fungovat. „Za socialismu vám ale kdekdo viděl až do ložnice, byrokratický aparát potřeboval mít jistotu, že se k sobě skutečně nehodíte,“ líčí bolestné zážitky před téměř 50 lety Iva.

Rozvodová jednání ji prý znechutila navěky. „U soudu nás nutili, abychom tvrdili, že se nenávidíme. Je to šílené, vyprávíte, jaký k sobě máte nepřekonatelný odpor, a přitom to vůbec není pravda. Tehdy jsem se rozhodla, že už to nikdy podstoupit nechci,“ uzavírá Janžurová. Při natáčení seriálu si tak herečka vybavila okamžiky, na něž se raději snažila zapomenout.

Svatba první a poslední

Svatba s kameramanem Janem Eisnerem byla tehdy společenskou událostí. Iva začala být slavnou a uznávanou herečkou, a tak nebylo divu, že se její svatby ve Chvojenu u Konopiště zúčastnila třeba i Jiřina Jirásková se svým partnerem Zdeňkem Podskalským a další známí hosté.

Slib dodržela

Opravdu se pak už nikdy nevdala. Se svým partnerem a otcem jejich dvou dcer Theodory (40) a Sabiny (42) Stanislavem Remundou (†84) žila 44 let jen na psí knížku a byla spokojená.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.