Herec Jiří Holý (†86): Popsal svou klinickou smrt! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Herec Jiří Holý (†86): Popsal svou klinickou smrt!

Jiří Holý
Jiří Holý (ara )

Role záporáků mu šly jako z partesu. Jiří Holý  byl přesvědčivý coby Arnold Hackl ve Třiceti případech majora Zemana i jako záškodník Galapetr v Králi Šumavy. Přitom to byl v civilu laskavý člověk a nadaný výtvarník. A v roce 1995 přežil svou smrt!

Před 19 lety se vracel s manželkou domů z dovolené ve Francii s podivnou bolestí v podbřišku. „Myslel jsem, že je to důsledek změny prostředí nebo maximálně zánět slepého střeva,“ vzpomínal Holý. Přitom už mu šlo o život. „Nakonec jsem přece jen šel hned druhý den na vyšetření a nastaly manévry. Měl jsem zdvojenou výduť aorty,“ popsal herec.

Bylo opravdu za pět minut dvanáct. Lékaři Holého po rentgenu už nenechali udělat ani krok. Rychle na sál! A tehdy, ve chvílích, kdy se při operaci rozhodovalo o tom, zda ještě bude žít, prošel Jiří Holý klinickou smrtí. „Z temnoty se náhle vynořil obraz rybáře s loďkou. Takový, jaký dostal můj táta od kamaráda herce už někdy ve 30. letech. Visel mi doma. Teď jsem v tom obrazu ale byl a něco mě nutilo, abych do té loďky skočil.
Jenže jsem byl nějaký nehmotný, bez kostí. Loďka mi poodjela, ale proud vody byl hustý a nedovolil, abych se potopil. Voda se vůbec nehnula, byla mrtvá,“ vyprávěl Holý. Pak prý přišlo úžasné finále. Bílá záře, z níž cítil nekonečné blaho. „Říkal jsem si, že pokud je toto smrt, pak se ničeho nebojím,“ přiznal herec. Na pověstném druhém břehu se mu moc líbilo. Naštěstí tenkrát přežil.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.