Tajemství vily z filmových Babovřesek: Tady žila Kubišová! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 5. prosince 2022

Svátek slaví Jitka, zítra Mikuláš

Tajemství vily z filmových Babovřesek: Tady žila Kubišová!

Marta Kubišová tam jezdila na prázdniny k babičce.
Marta Kubišová tam jezdila na prázdniny k babičce. (Foto Aha! – Marek Hofman, Roman Souček, ara)

 V komedii Babovřesky, jejíž pokračování právě vtrhlo na plátna kin, by si z fleku mohla zahrát Marta Kubišová (71)! Do staré secesní vily u Hluboké nad Vltavou, ve které se část děje odehrává, jezdívala zpěvačka k babičce na prázdniny. Zdeněk Troška (60) si uměl vybrat kulisy pro svůj film...

Vila je sice zpustošená, zcela prázdná a kvůli sporům o dědictví nemohla projít řadu let rekonstrukcí, kterou by už nutně potřebovala. To však vůbec nevadilo filmovému architektovi, spíše naopak! On ani režisér Troška však zpočátku vůbec netušili, jakou historii tato budova má.

„Je to takzvaná Marešova vila. No a paní Kubišová tam jako malá holčička jezdila ke své babičce nějaký čas na letní byt,“ prozradila deníku Aha! paní Marie, rodačka ze Zámostí v Hluboké nad Vltavou.
Sama Marta na babičku a její vilu vzpomíná ráda. „To období miluju. Je to taky jediné, na co vzpomínám... Pamatuji si, jak jsme tam jezdili k babičce. Moc podrobností si už ale nevybavuji,“ řekla zpěvačka, jinak rodačka z nedalekých Českých Budějovic.

Stěhování z Barrandova
„Když jsme točili uvnitř, vše jsme si museli z Barrandova nechat přivézt. Vila je prázdná, ale nádherná. Jsme rádi, že nám rodina Marešova umožnila tam natáčet. Byli nesmírně vstřícní,“ pochvaluje si Zdeněk Troška, který nesnáší natáčení v ateliérech. Proto hledal dům, v němž se zastavil čas.
Troška má plyšového lva
Přece se dočkal! Na středeční premiéře filmu Babovřesky 2 Zdeněk Troška dostal od fanoušků plyšového lva jako náplast na to, že mu akademici upřeli sošku Českého lva. Zrušili totiž Cenu diváka za nejnavštěvovanější film. „Od podzimu mi bylo jasné, že oni to spíš zruší, než by mi cenu dali. Pro mě nic neznamená. K čemu mít doma prachobyčejný kus skla,“ je Troška nad věcí.Přečtěte si
evicka55
22. 2. 2014 • 10:20

Troška je super,diváci ho mají rádi,točí komedie a né klasiku.Divák na jeho filmy si chodí odpočinout, nikdo nikoho nenutí tam chodit.Jen více legrace v této hnusné době.Nemusíme pořád jen řešit politiku.

ivoadler
21. 2. 2014 • 17:34

Babovřesky jsou neskutečná kravina, zcela mimo mísu. Je to jen pár zfilmovaných anekdot. Film má k reálnému životu asi tak daleko jako Země k Měsíci, ale hlavně když se zasmějeme.

dzery
21. 2. 2014 • 15:56

A ty máš zase houno tak plkáš.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.