Kruté osudy: Hvězdy, jejichž děti odešly do nebe příliš brzy... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 20. července 2024

Svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav

Kruté osudy: Hvězdy, jejichž děti odešly do nebe příliš brzy...

Michal David, Dana Syslová nebo Stella Zázvorková. Ti všichni své děti přežili...
Michal David, Dana Syslová nebo Stella Zázvorková. Ti všichni své děti přežili... (Aha! - Martin Hykl, Marek Pátek, TV Nova, koláž Ahaonline.cz)

Říká se, že největší neštěstí pro člověka je, když přežije své děti. Své by o tom mohla vyprávět například herečka Alena Vránová (81), která tento týden přišla o svou jedinou dceru, kterou měla s hercem Vladimírem Rážem (†77). Markétě přitom bylo pouhých pětapadesát let a její smrt byla hodně smutná. Upila se. Alkoholem zničené ledviny a játra už nevydržely a selhaly. Navíc ze světa odešla potupně, jako bezdomovec. Kdo další ze slavných přežil své děti?

Michal David (53): Malá Míša zemřela na leukémii
Podlehla leukémii v roce 2001, bylo jí deset let. Zpěvákova dcera Míša měl tak málo vyměřeno na tomto světě. „Celé utrpení trvalo tři měsíce. Naštěstí do poslední chvíle nevěděla, že trpí nemocí, na kterou se umírá. Nakonec ale přišla sepse, a to už se nedalo nic dělat. Už nejsem tak veselý jako předtím,“ svěřil se zpěvák. Smířit se smrtí holčičky mu pomáhala i víra v nadpřirozeno. „Je zvláštní, že Miška když přicházela domů ze školy, zvonila vždycky třikrát, a po její smrti se rozezněl zvonek úplně stejně. Za dveřmi ale nikdo nestál,“ popsal Michal.


Dalibor Janda (60): Syn skočil z Nuseláku
Zpěvákův syn Dalibor (†21) ukončil v roce 2003 život skokem z Nuselského mostu. Ten zoufalý čin byl naprosto nečekaný. Janda s ním měl přitom velké plány, pouhý den před sebevraždou mu domluvil novou práci, kam však už nenastoupil. „Možná to bylo z nešťastné lásky. Byl zamilovaný do nějaké Pavlíny, nikdy jsem s ní nemluvil. Ani jsem nechtěl,“ povzdechl si zpěvák.


Petr Janda (71): Nádor na mozku všechno zhatil
Když bylo jeho jedinému synovi Petrovi (†33) dvaatřicet, našli mu lékaři nádor na mozku. „Cvičil doma na violu a my najednou zaslechli, jako když spadne pytel cementu na podlahu. Péťa ležel na zemi, měl u pusy pěnu, celý se chvěl, nemohl jsem ho probrat,“ zavzpomínal na začátek nemoci Janda. Syn se ihned podrobil operaci. „Doktor mi pak řekl, že ten nádor nejde vyndat, a že víc než dva roky Péťovi nedává,“ dodal zpěvák. Janda junior byl však bojovník, s krutou nemocí se pral jedenáct let, zemřel v roce 2001.

Helena Růžičková (†67): Jirku zabila nadváha
Syn Heleny Růžičkové Jiří Růžička (†43) trpěl po celý život nadváhou, ze které ale jako herec těžil. Kila navíc se však podepsala i na jeho zdraví, v roce 1999 zemřel na celkové selhání organismu. Do podvědomí diváků se zapsal především jako Josef z Troškovy trilogie Slunce seno. Nešťastná matka ho přežila o necelých pět let.


Stella Zázvorková (†83), Miloš Kopecký (†73): Dokonaná sebevražda
Jejich jediná dcera Jana (†15) spáchala sebevraždu v polovině 60. let, pustila si plyn. Již před tím si několikrát sáhla na život, ale spíše proto, aby matku vyděsila. Až onoho osudného večera bylo vše jinak. Snad chtěla, aby ji matka po příchodu z divadla ještě objevila, jenže ta se ten večer zdržela. Když přišla domů, dceru už našla mrtvou.


Dana Syslová (68), Vlastimil Hašek (†63): Tátu o moc nepřežil
Syn hereckého páru v roce 1992 spáchal sebevraždu v pětadvaceti letech. Bylo to před Vánoci, pár měsíců po smrti svého otce Vlastimila. Dana Syslová zvládla mučivé chvíle díky pozornosti a péči svých blízkých. „Několik let potom mám pořád jako v mlze. Moc si toho nepamatuji,“ svěřila se herečka.


Miroslav Plzák (†85): Zabil se den před maturitou
Osmnáctiletý syn sexuologa a psychiatra Miroslava Plzáka spáchal v roce 1992 večer před svou maturitou sebevraždu skokem z okna. Čin spáchal před svoji matkou, kterou před tím zavolal k sobě do pokoje. Napsal dva dopisy na rozloučenou, jeden pro rodiče a jeden pro spolužáky.

Miroslav Horníček (†84): Smrt během natáčení
Při natáčení seriálu Byli jednou dva písaři došlo k tragédii. V rybníčku u statku, kde se děj odehrával, utopil jediný syn Miroslava Horníčka Honzík (†21). Seriál byl i přes tuto tragédii dokončen.


Vlastimil Venclík (72): Zemřel v metru
Režisérův syn Filip (†19) zemřel v září 1993 na následky brutálního útoku. Stalo se tak v pražském metru ve stanici Dejvická poté, co ho útočník kopl do hlavy, když se zastal jiného napadeného.

Karel Svoboda (†68), Vendula Svobodová (41): Školy už se nedočkala
Nádherná holčička s velkými kukadly ve dvou letech onemocněla leukémií. „Bylo to v listopadu, byl první sníh a Klára měla chřipku. Byla jsem s ní o víkendu na pohotovosti, protože jí neklesaly teploty a bylo jí špatně,“ popsala Vendula. Záhy lékaři odhalili děsivou diagnózu. Statečná holčička se zákeřnou chorobou bojovala další tři roky, zemřela, když jí bylo pět let.

Přečtěte si
vochomurka
27. 1. 2014 • 12:03

jo?, tak si pusť, třeba nějaké video s Vendulou Svobodovou, když vzpomína na dceru také říka Klára.

pelagie
27. 1. 2014 • 11:29

Jak tu čtu tak dcerku Svobody jmenují , píšou Klárka... nechce to lépe číst ??

lukreciaborgia
27. 1. 2014 • 10:11

Není o čem psát.V té pražské žumpě se toho tolik zase neděje a písálkové svoje řitě z Prahy nevytáhnou,na to jsou příliš líní.Hlavně že zase vytáhli důchodce Dvořáka a Janžurovou do nějakého filmu na který stejně nikdo chodit nebude.Ale za to dostanou os státu milionové granty a už se mohou bavit.Nejsou snad jiní herci?Proč pořád Gaislerová s Vilhelmovou,Trojan,Jiří Dvořák,Chýlková a spol.???

lillyli
27. 1. 2014 • 09:44

lillyli
27. 1. 2014 • 09:44

Ano, měl padoucnici a velmi časté záchvaty.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.