VIP rodinné trable: Dalibor Janda nemohl zabránit sebevraždě svého syna! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 4. prosince 2022

Svátek slaví Barbora, zítra Jitka

VIP rodinné trable: Dalibor Janda nemohl zabránit sebevraždě svého syna!

Dalibor Janda si nedokáže vysvětlit, co jeho syna vedlo k sebevraždě.
Dalibor Janda si nedokáže vysvětlit, co jeho syna vedlo k sebevraždě. (koláž Ahaonline.cz)

Zpěvák Dalibor Janda (58) prožil nejhorší věc, jakou si jen rodič dokáže představit. Jeho syn Dalibor (✝21) ukončil v roce 2003 svůj život skokem z Nuselského mostu.

Pro Jandu je smrt potomka ránou, se kterou se nedá nikdy zcela smířit. Zpráva o sebevraždě jej šokovala. Na Daliborovi totiž nezpozoroval žádné problémy, které by jej k tragickému rozhodnutí mohly vést.

Sebevražda přišla náhle

Smrt Dalibora Jandy ml. byla z pohledu jeho otce naprosto nečekaná. Až do poslední chvíle na sobě nedal znát žádnou nejistotu, která by příbuzné před jeho odhodláním varovala. „Žádné problémy jsme neměli.Daliborovi bylo 21 roků a s námi už nebydlel. Byl soběstačný, chodil do práce a měl pronajatý byt.Když byl ještě doma, byl v pohodě a choval se jako naprosto normální kluk,“ řekl deníku Aha! Dalibor Janda tři roky po tragické události.

Se synem měl velké plány a pouhý den před jeho sebevraždou mu domluvil novou práci, kam však už Dalibor nenastoupil.

Nešťastná láska?

Příčina sebevraždy Dalibora nebyla nikdy odhalena. Jeho otec veškeré dohady považoval za spekulace a důvod, který jej připravil o syna, nikdy nenašel. „Možná to bylo z nešťastné lásky. Byl zamilovaný do nějaké Pavlíny, ale s tou jsem pak už nikdy nemluvil. A ani jsem nechtěl,“ snažil se Janda oprostit od nešťastné minulosti.

Dalibor Janda ztratil se synem i sám sebe

„Když člověk přijde o potomka, je to jako by přišel o kus sebe. Je to krutý trest. Jsou lidé, kteří to řeší více manželstvími a více dětmi, ale mně to jako řešení nepřipadá,“ dodal Janda k události, která jej trvale ovlivnila.

Ztráta syna na něj měla tak zásadní dopad, že začal pochybovat sám o sobě. Během těžkého období přemýšlel o tom, jestli mohl Dalibora zachránit. Jako otec však neselhal: „Dalibor měl všechno, co chtěl a potřeboval. Měl moderní věci, prostě tam není co vyčítat. Byl dospělý. Asi to byl nějaký nevysvětlitelný zkrat.“

Rodinu stmelila dcera Jiřina

Překonat velkou ztrátu Jandovi pomohla dcera Jiřina (22): „Připomněla nám, že je tu také ona, a myslím, že nás to všechny posílilo.“ Sama s bratrem mluvila krátce před smrtí a žádný problém na něm nezaregistrovala. „V té době mi naopak přišel hodně v pohodě. Dokonce s námi trávil doma Silvestra a hodně jsme si spolu povídali. Dá se říct, že o všem. Ptal se mě také na mou muziku, možná mi tenkrát nedošlo, že se jedná o nějakou formu rozloučení,“ řekla Jiřina, která se po vzoru otce dala na hudební dráhu.Přečtěte si
miroslava13
21. 1. 2021 • 15:17

zrovna teď panu Daliborovi připomínáte smrt jeho syna???? To je NEETICKĚ anechutné. potřebuje klid a pohodu a ne tyto plky.

johanka
28. 4. 2011 • 10:11

Není mi jasné, z jakého důvodu se po letech vracíte k tragedii, která postihla rodinu Dalibora Jandy. To už snad nemáte o čem psát ??? Kolem nás je tolik nepořádku a tolik kauz, o kterých by bylo možné diskutovat. Nechte mladého Dalibora v klidu odpočívat a starejte se o podstatné věci.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.