Deníček Pavly Truxové: Jak jsem porazila obezitu (5) - Karty mi předpovědely odchod manžela! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 3. března 2024

Svátek slaví Kamil, zítra Stela

Deníček Pavly Truxové: Jak jsem porazila obezitu (5) - Karty mi předpovědely odchod manžela!

Pavla Truxová je dnes k nepoznání
Pavla Truxová je dnes k nepoznání (koláž Ahaonline.cz)

Zaujal vás příběh Pavly Truxové, která navzdory neúspěchu v pořadu Jste to, co jíte našla odvahu změnit kompletně svůj život? Na Ahaonline.cz si můžete na pokračování přečíst její deníček začínající 1. dubna 2011, kdy její váha dosáhla závratných 197,5 kilogramu. Dnes už je Pavla díky dodržování přísného režimu o více než 80 kilo lehčí… a ráda by se dostala až na třetinu své původní váhy!

Červen roku 2011 byl pro Pavlu zásadním měsícem. Nejenže prodělala zánět průdušek, ale opustil ji její manžel. Veškeré nesnáze ale zvládla a úspěšně pokračovala v hubnutí.

Kapitola 3 (červen 2011/156,5 kg)

Venku již letní slunečné počasí. Hned zkraje června jsem navštívila svou známou kartářku, měla jsem potřebu dobít energií, potřebovala jsem, aby se do karet podíval i někdo jiný. Zajímalo mě, zda bude v kartách vidět to samé, co v nich vidím já.

9.června jsem opět byla u Petra Havlíčka, kontrola obsahovala Body Stat a měření, váha ukazovala 160kg. Petr byl u výsledků nadšen a pronesl větu, kterou si nosím v hlavě jako v záložně: „Kdyby vás přepadla chuť na něco, udělejte cokoli, běžte ven, jen nejezte nic, co nemáte, vydržte!“

Začala jsme pociťovat změny na svém těle. Na nohou jsem měla stále otoky, ale už o něco menší, méně bolestivé. V půlce června jsem musela k mé obvodní paní doktorce. Trápila mě bolest na průduškách a plících, kašel mě dusil,ztrácela jsem hlas. Paní doktorka mě vyšetřila a odebrala krev.

Výsledkem byl silný zánět průdušek a náběh na zápal plic. Nasadila okamžitě antibiotika a nakázala mi klid. Vhledem k prodělané prasečí chřipce (H1N1) v roce 2009 mi při zhoršení stavu hrozila hospitalizace.

Nezbylo mi nic jiného, než ležet, a jediné, co jsem mohla dodržet, byla má pravidelná strava, na niž jsem byla byla zvyklá. I přes nečekané onemocnění jsem v sobě měla čím dál větší touhu po dalších úbytcích váhy.

30. června ráno jsem stoupla na váhu a ta ukázala 156,5kg. Od 1.dubna 2011 jsem byla celkem o 41kg lehčí! A také jsem zůstala žít sama v bytě ze synem Davidem a foxteriérkou Orkou. Co mi mé karty ukázaly zkraje měsíce června a kartářka nezávisle potvrdila, se stalo.

Manžel se rozhodl jít vlastní cestou a odstěhoval se pryč. Nebylo mi lehce nejen zdravotně, ale i u srdíčka. V sobě jsem cítila, že musím vydržet, přeci nesmím dopustit a podlehnout emocím, vždyť mám dole 41kg a to je přeci úžasné.

Na konci června jsem o všem informovala smskami Kateřinu Cajthamlovou. Její odpovědi pro mne byly lék. Podržela mě. Uvědomila jsem si v tu chvíli, jaká je ohromná odbornice a skvělý člověk.

Pavla Truxová

 

Na Ahaonline.cz najdete vedle Deníčku Pavly Truxové i videoblog s jejími recepty na zdravá a výživná jídla. Na novou várku receptů z její  kuchyně si ale čtenáři budou muset počkat. Pavla totiž momentálně prožívá těžké období, přišla o svou milovanou fosteriérku Orku.

 

 Autor:  Adam Chromý

Přečtěte si
magdalenka39
13. 7. 2012 • 12:13

Jedním z možných důvodů,proč někteří lidé sklouznou až do takové velké obezity může být i to,že i přes snahu, jim v životě přichází jen samé pády a oni, aby to vůbec ustály, tak se obalují,je to opravdu těžké a složité.Sama to z vlastních zkušenností neznám,ale znám to z mých studií.A podotýkám pro mnohé zde na diskuzích,že nejsem ani obézní,ani šeredná.Ale co zde plodí mnozí,svědčí jen o nevyrovnaných jedincích,hloupých lidech,co si jinak,než v pár písmenkách vylívají své mindráky stylem jakým zde píší. Kdyby jste si pečlivě přečetli, co zde Pavla popisuje ve svém deníku,tak jsou to vesměs samé pády a to je zde zveřejněno jen kousek z jejího života.Těch radostí tam měla prachmálo.Čtu i její stránky na facebooku,vím,že je po dalším pádu,zemřela jí její milovaná foxteriérka,přesto se ve svém hubnutí drží.Pavlínko buďte statečná.

gabi50
11. 7. 2012 • 17:29

Smrdíš tu na všech diskuzích jak kus starýho hov.na, to je rachota, než to všechno vybliješ, ta svoje moudra. Už tu dlouho nebyla "hylzna"

winterfreshka
11. 7. 2012 • 07:56

oprava:člověk

winterfreshka
11. 7. 2012 • 07:55

Místo zdlouhavých keců stačilo říct,že čloěk je strůjcem svého štěstí

magdalenka39
11. 7. 2012 • 07:52

Celá životní změna,která se Pavlínce povedla,jak popisuje,povedla až napodruhé,ale za to trvale,je úžasné.Jak se člověk dostane až k takovým kilům...stejně tak se lze zeptat,jak se člověk dostane k alkoholismu,jak se člověk dopracuje k tomu,že je silným kuřákem, nebo feťákem, co vede mnohé (viz.hillarka a spol.)že jsou na tak nízké mentální úrovni a ještě jsou na to hrdí?Jde o to, zda si to člověk uvědomí,začne nad sebou makat,má výdrž,velkou sílu to zmáknout a změnit to.Což většina nedokáže.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.