21 hereckých legend na jedné fotografii | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 6. října 2022

Svátek slaví Hanuš, zítra Justýna

21 hereckých legend na jedné fotografii

 (Pametnice.cz)

Takovou hereckou sestavu žádný porevoluční film neměl a ani už mít nebude! Tragikomedie Pamětnice nabízí životní roli pro dabérku slavné Angeliky Libuši Švormovou (74) a dalších bezmála třicet legend, kterým je dohromady 2176 let. Jen na fotografi i k filmu, kterou získal deník Aha!, je jednadvaceti hercům celkem 1601 let při věkovém průměru 76,2 roku!

Nejstarší herečkou, která na závěr prozradí pointu filmu, je prvorepubliková hvězda Zita Kabátová (96), nejstarším hercem pak Jiří Krejčík (91). Režisérský guru dostál své pověsti, proškrtal si roli a dirigoval štáb, i když byl »jen« hercem. Na »dotočné« se všichni báli o jeho život. „Zapomněl jsem si totiž vzít prášek na ředění krve. Štáb se mnou pak marně objížděl pražské nemocnice, v žádné ale požadovaný lék neměli,“ svěřil se Aha! Krejčík.

Kliknutím zvětšete

Producent, autor námětu a scenárista Tomáš Magnusek si filmem splnil životní sen, zadlužil celou rodinu a uskutečnil odvážný projekt za směšných pět milionů korun. Při psaní titulní postavy myslel autor na Ljubu Skořepovou, kvůli jejím údajným hvězdným manýrům ale hlavní roli – svou první v životě – získala Libuše Švormová. Ze zdravotních důvodů odmítl účast ve filmu osmadevadesátiletý Otakar Vávra i o dvanáct let mladší Jiří Holý z Krále Šumavy. Snímek má premiéru dnes v pražské Lucerně.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.