Jiří Zmožek: Luxusní pěvecký harém!

PRAHA – Jiří Zmožek (66, na snímku), který nyní zažívá i díky teleshoppingu velký návrat, se vrátil do nahrávacího studia, kde natáčí seriál tří alb nazvaný Hvězdy mého života.
Jiří Zmožek (66), který nyní zažívá i díky teleshoppingu velký návrat, se vrátil do nahrávacího studia, kde natáčí seriál tří alb nazvaný Hvězdy mého života.
Na první desce s ním hostuje i spousta zpěvaček. Píseň Tam u nebeských bran, kterou proslavil Michal Tučný, s ním nazpívaly Martina Balogová, Leona Machálková, Helena Vondráčková, Hana Zagorová a Jitka Zelenková. S Machálkovou a Balogovou pak nazpíval i nové verze písní Zřejmě letos nikde nejsou kytky a Píseň svou mi tenkrát hrál.
V nahrávacím studiu se sešlo pět známých českých zpěvaček a Jiří Zmožek, aby společně nazpívali skladatelovu píseň Tam u nebeských bran. Helena Vondráčková, Hana Zagorová, Jitka Zelenková, Leona Machálková a Martina Balogová přijaly účast v projektu HVĚZDY MÉHO ŽIVOTA. Album mapuje velké hity Jiřího Zmožka, které napsal pro špičku naší pop-music.
Pro Helenu Vondráčkovou napsal Zmožek například píseň „Nahrávám“, pro Hanu Zagorovou „Mys dobrých nadějí“ a Jitce Zelenkové věnoval skladbu „Rád, mám rád“. Jejich angažmá na nahrávce je především potvrzením dlouholeté hudební spolupráce. S Jiřím Zmožkem pojí všechny tři hvězdy naší populární hudby letité pracovní i osobní vztahy. Tuto trojici doplnily Leona Machálková a Martina Balogová, které si skladatel vybral pro jejich mimořádné pěvecké kvality. Obě je předvedly v nových verzích písní „Zřejmě letos nikde nejsou kytky“ a „Píseň svou mi tenkrát hrál“.
„Leonu Machálkovou znám především jako vynikající muzikálovou zpěvačku“, říká Zmožek a dodává: “Již při prvním setkání v nahrávacím studiu jsme si padli do noty“. Stejně si pochvaluje i výkon Martiny Balogové, která podle něj dala svým projevem zcela novou úroveň skladbě Píseň svou mi tenkrát hrál, ze které vzniknul zdařilý duet.
„Hvězdami mého života jsou zpěváci ale také písně, které jsem napsal. Jsem rád, že jsme mohli v nahrávacím studiu společně nazpívat moje skladby s původními i novými interprety. Řadu písniček jsme obohatili o nové aranže i vokální party“, říká Jiří Zmožek.
K významnému životnímu jubileu jednoho z nejúspěšnějších českých skladatelů všech dob se v nahrávacím studiu sešla česká pěvecká špička. Tři desítky nezapomenutelných hitů bylo nově nahráno, všem písním nechali protagonisté jejich originální kouzlo a šarm a přidali vylepšený zvuk a aranže.Především ale ve studiu vznikly jedinečné písně v duetech a dvojhlasech s Jiřím Zmožkem a další skvělé pěvecké kombinace. Na CD vyjdou postupně 3 alba, která zaznamenávají šlágry velkého melodika českého popu. Jde o unikátní bilanci melodií patřících do zlatého fondu naší populární hudby. Jiří Zmožek patří mezi největší hitmakery v historii naší hudby, na svém kontě má šlágry jako Zvonky štěstí, Biograf láska, Zřejmě letos nikde nejsou kytky, Už mi lásko není dvacet let, Nejhezčí dárek, Rád,mám rád,To musím zvládnout sám, Ave Maria.. Bývá označován za největšího melodika české pop-music. V posledních letech žije na Slovensku, kde připravuje autorský muzikál.
První CD HVĚZDY MÉHO ŽIVOTA s podtitulem Tam u nebeských bran vychází již 27. dubna u vydavatelství Popron Music a posluchači na něm najdou kromě titulní písně třeba skladby Kousek cesty s tebou, To býval ráj nebo Už mi lásko není 20 let.