Štěpánek smutní kvůli Kotrbové: Je mi to líto

Na premiéru nově natočené pohádky Zlatovláska nedorazila její původní představitelka Jorga Kotrbová (77). Líto to bylo především herci Petru Štěpánkovi (76), který ji dle svých slov dlouhá léta neviděl.
I přesto, že Jorga žije dlouhá léta mimo veškeré dění, na premiéru Zlatovlásky byla pozvaná. Nicméně slušně odmítla. „Pořád roky opakuji, že už nejsem veřejně činná osoba,“ řekla Kotrbová pro Blesk.cz. „Ale nové pohádce přeji úspěch. Aspoň takový, jaký jsme měli před padesáti lety my,“ dodala herečka.
Zlata Adamovská & Petr Štěpánek: Jak se dali dohromady a jak to chodí u nich doma?
Z toho, že Jorga nedorazila, byl nejvíce smutný představitel pohádkového Jiříka Petr Štěpánek. „Je mi to líto, protože jsem Jorgu mnoho let neviděl a nejsem sám,“ prozradil Blesku herec, kterému „jeho Zlatovláska“ na premiéře chyběla. „Vím, že se stáhla do ústraní a nezbývá než to respektovat,“ doplnil Štěpánek.
Není tajemstvím, že Kotrbová svou roli Zlatovlásky z roku 1973 moc v lásce neměla. „Mně ten film zkazil život. Pro všechny už jsem navždy byla »ta« Zlatovláska. Začala jsem ji nenávidět a dodnes o ní nemůžu slyšet,“ pronesla už před lety herečka.
Zlata Adamovská: Rýpnutí do manžela Štěpánka