Nástupkyně Jorgy Kotrbové: Odhalili novou Zlatovlásku | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 15. července 2024

Svátek slaví Jindřich, zítra Luboš

Nástupkyně Jorgy Kotrbové: Odhalili novou Zlatovlásku

Zlatovláska Jorga Kotrbová (74) překvapila: Po 8 letech se ukázala světu! Mluvili za ni ale vnuci
Zlatovláska Jorga Kotrbová (74) překvapila: Po 8 letech se ukázala světu! Mluvili za ni ale vnuci (Foto: Daniel Černovský, archiv)

Celé natáčení tajili, kdo se po Jorze Kotrbové (77) stane kultovní princeznou. A konečně je to venku! Pro novou Zlatovlásku Jasmínu Houf (20) nebyla nová adaptace pohádky jen práce. Před 51 lety byl totiž u natáčení i její dědeček, výtvarník Ivo Houf (91).

Takové tanečky kolem toho, kdo dostal roli v pohádce, dlouho nebyly. V případě Zlatovlásky ale musela absolventka konzervatoře podepsat i smlouvu o mlčenlivosti, a tak ze začátku vše tajila i vlastní rodině! „Doma to nejdřív nevěděli. Bylo pak hezké vidět tu jejich reakci,“ řekla Aha! herečka.

Velké překvapení

Překvapený byl hlavně dědeček Ivo Houf, který byl u původní pohádky z roku 1973 jako výtvarník a zná se i s prvním Jiříkem, hercem Petrem Štěpánkem (75). Ten si v pohádce také zahrál, jen už ne Jiříka, ale Zlatovlásčina otce. „Dědeček se šel za Petrem Štěpánkem podívat i na natáčení. Bylo to hezký setkání, maskérky brečely, jak to bylo dojemný. I díky tomu se náš vztah otce a dcery v pohádce prohloubil,“ svěřila se sympatická herečka, pro kterou tahle role byla první velkou role po ukončení školy.

Těžké natáčení

Aby Jasmína roli dostala, musela projít dvě náročná kola castingu. Ostatně ani samotné natáčení nebylo snadné. „Byly tam těžký scény, brodili jsme se vodou, jezdili na koních. Hodně jsme cestovali a pokaždé dvě hodiny trávili v maskérně,“ shrnula herečka.

Nová Zlatovláska se jmenuje Jasmína Houf.

Zlatovlásce je 74! Jorga Kotrbová zvolila život v ústraní

Video se připravuje ...

Tajemství zlatých vlasů

Nová verze pohádky má ambice jít do kin, maskéři si proto vyhráli s každým detailem. Dokonce pro princeznu se zlatými vlasy nezvolili paruku. „Skvělá maskérka Olga Horáková vymyslela, že to budou moje blonďaté vlasy, do kterých jsem měla nasazené příčesky. Díky tomu jsem se cítila dobře, byť jsem v tom byla tři měsíce,“ prozradila Jasmína. „Zlatá není v módě, a tak na mě lidi občas koukali zvláštně. Já jsem si navíc nikdy ani nebarvila vlasy,“ dodala herečka.

S Lamborou? Nic víc...

Mladá herečka také vyvrátila, že by mezi ní a Markem Lamborou (29), který v pohádce hraje novou postavu Štěpána, bylo někdy něco víc. „S Markem jsme jako sourozenci, to samé s Tomášem. Ať už slovní zásobou nebo bavením se o holkách a komentováním, jak jsou krásný. Takže nic víc nepřicházelo v úvahu,“ vtipkovala o Lamborovi i Weberovi. Hned poté ale kolegovi zalichotila: „Bez Marka by to nešlo. Líbí se mi, že tam nebyl jen Jiřík a jen princezna, ale někdo, kdo měl hodně barevný charakter.“ Pohádkový Jiřík Tomáš Weber (24) si kolegu dokonce do Varů přivezl na tričku. Prý se s ním po 35 společných dnech prostě nemohl rozloučit.

Jasmína Houf

Video se připravuje ...Přečtěte si
Renata Veselá
9. 7. 2024 • 15:20

To už stejně nebude jako ta stará pohádka. Nechápu proc toci znova podobné pohádky.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.