Potápěč si doplaval pro opravdový »poklad«: Našel hodinky za 1,6 milionu! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 15. července 2024

Svátek slaví Jindřich, zítra Luboš

Potápěč si doplaval pro opravdový »poklad«: Našel hodinky za 1,6 milionu!

Jako zázrakem se jim nic nestalo.
Jako zázrakem se jim nic nestalo. (Foto Instagram)

Hledač pokladů zachránil dánskému podnikateli rodinné dědictví! Giorgio (38) spojil svou lásku k vodě s praktickým koníčkem – pomocí detektoru kovu hledá na mořském dně poklady. A nyní se mu povedl životní kousek!

K události došlo loni v létě. Dánský turista si na dovolené na Mallorce skočil ze své jachty zaplavat, když se ale zase vynořil, zjistil, že na zápěstí mu chybí luxusní hodinky značky Patek Phillipe. Ty patří mezi absolutní světovou špičku, hodinky téže výroby nedávno dražil Sylvester Stallone (78).

Nájemní potápěč

V této části příběhu přichází na scénu Giorgio, který se ve svém volném čase věnuje hledání prstýnků, klíčů a podobných drobností pod mořskou hladinou. Nešťastný Dán si ho najal a hledání ztracených hodinek se stalo jeho hlavním cílem. Byl tu ale problém. „V místě, kde se šperk potopil, byly všude metrové řasy. Umíte si představit, jak to zkomplikuje práci,“ vysvětlil Giorgio místnímu plátku.

Párová práce

S pátráním pak Girogiovi pomáhala také jeho přítelkyně a společně vymysleli geniální systém, pomocí něhož se na zarostlém dně vyznali. Ten spočíval v rozdělení prostoru na menší úseky pomocí lahví s pískem a provázků. Tyto malé sektory pak centimetr po centimetru prohledali... Až našli! Rok po ztrátě se tak majitel s hodinkami konečně shledal. Kromě malého množství rzi a povlaku z korálu však v šoku odhalil, že strojek stále funguje! Rodinný poklad v hodnotě 1,63 milionu byl tak zachráněn a potápěčský pár čekala zasloužená odměna.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.