Řidič objevil v autobusu tašku zlata za miliony: Našel se majitel? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 21. června 2024

Svátek slaví Alois, zítra Pavla

Řidič objevil v autobusu tašku zlata za miliony: Našel se majitel?

Zlaté cihly byly pod sedačkou.
Zlaté cihly byly pod sedačkou. (Foto Profimedia.cz, MVG)

Řidič MHD z německého Mnichova jistě nemohl uvěřit svým očím, když po sobotní noční službě uklízel autobus. Pod jednou ze sedaček se válela nákupní taška a v ní hotový poklad – zlaté a platinové cihly v přepočtu za skoro 2,5 milionu!

Jenže v autobusech se zlaté pruty jen tak neobjeví, a tak šofér přivolal policejní hlídku. Policisté si původně mysleli, že jde o kořist z krádeže či podvodníků, a tak si poklad odvezli na stanici. Po několika dnech usilového vyšetřování však muži zákona našli právoplatnou majitelku. Taška s blyštivými cihličkami patřila místní seniorce (65), která policistům vysvětlila, že v minulosti zdědila větší obnos peněz a v autobuse si cenné kovy prostě zapomněla.

Odměna 75 tisíc

Z toho, že taška skončila ve správných rukou, však nemá radost jen seniorka, šťastný může být i poctivý řidič. Podle zákona má totiž jako nálezce nárok na odměnu 3010 eur, tedy v přepočtu bezmála 75 tisíc korun!

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.