Takhle Růžičkovou diváci neznali: Pravdě se jen těžko věří | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 24. července 2024

Svátek slaví Kristýna, zítra Jakub

Takhle Růžičkovou diváci neznali: Pravdě se jen těžko věří

Jak šel čas s Helenou Růžičkovou?
Jak šel čas s Helenou Růžičkovou? (Profimedia; ČSFD)

Byla na každý pád energická a to na ní milovali. Helenu Růžičkovou (†67) nezastavilo nic, což bylo vidno i v beznadějeně vyprodaných divadelních představeních či v oblibě filmů, kde ztvárnila nějakou z rolí. V soukromí ale bojovala s problémy spojenými se svou váhou, které se snažila zvládat léky. Ty se ale neslučovaly s alkoholem, což herečku přivedlo nejednou do vleklých problémů...

Skandál z 28. září 1973 řešila i Státní bezpečnost. Růžičková se před představením vydala s přáteli do vinárny, kde si před představením dopřáli pár skleniček. Ovšem herečku zradila interakce s léky. V jednu chvíli začala hlasitě nadávat na komunisty, což bohužel jeden z přítomných udavačů nahlásil StB.

Jiří Hrzán by slavil 82. narozeniny! Podívejte se na Českej biják o filmu Homolka a tobolka

Video se připravuje ...

Neblahé pokračování měla její opilecká estráda i v divadle. Růžičková si opilá strhávala šaty a padala ze schodů. Pak zničila maskérnu. Přivolaný lékař jí tehdy podal injekce na zmírnění účinků alkoholu a léků, to trochu pomohlo, její stav však musel nahlásit tehdejší policii. 

Antré předvedla i před diváky. Na jevišti se potácela a nesrozumitelně nadávala, až nakonec spadla do klavíru. Dokonce měla kopat do kolegů. Incident skončil hádkou s dělnickým zájezdem, který chtěl vrátit peníze za vstupenky. Režisér Gillar obhajoval Růžičkovou tím, že její chování bylo důsledkem politické nesvobody a policejního útlaku. I tak ale měla zakázáno nadále vystupovat.

18 let od smrti Heleny Růžičkové: K herectví od zubní asistentky

Video se připravuje ...Přečtěte si
Lenka Jeřábková
20. 6. 2024 • 19:56

No jo mrtví se nemůžou bránit tak se na ně může nakydat kde co ať už je pravda jakákoli. Hlavní je odvést pozornost od přítomnosti a co se v ní děje za hnusy🤢🤢🤢

votomtoje
20. 6. 2024 • 04:19

I kdyby to byla pravda, tak no a co? Štval ji režim a svým způsobem proti němu protestovala! Proč novináři nevybrabou spíše jména toho estébáka, co jí bonzoval? Vůbec to je největší nešvar už od sametu, že ti agenti StB skoro všichni zmizeli a nikdy nepikali za svoje činy!

jasnovidec01
19. 6. 2024 • 18:55

pisálci k čemu je dobrá tahle pomluva po takových letech? došli vám informace o ukrajině a Izraeli ? HNUS

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.