Pohřeb Schmida (†87) bez manželky: Proč tam Jana Synková nebyla? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 24. července 2024

Svátek slaví Kristýna, zítra Jakub

Pohřeb Schmida (†87) bez manželky: Proč tam Jana Synková nebyla?

Jana Synková na pohřbu manžela chyběla.
Jana Synková na pohřbu manžela chyběla. (A. Malachovský, D. Kundrát)

Na poslední rozloučení s ředitelem Studia Ypsilon a hercem Janem Schmidem (†87) dorazily včera do strašnického krematoria v Praze stovky kamarádů, kolegů a fanoušků. Osoba nejdůležitější tu ale nebyla. Manželka Jana Synková (80), hvězda filmů Saturnin či Babovřesky, je totiž vážně nemocná.

Schmid, který po dlouhé nemoci zemřel 3. června, patřil mezi divadelní ikony, což se také na počtu smutečních hostů výrazně odrazilo. „Maminka se bohužel ze zdravotních důvodů dnešního rozloučení neúčastní,“ svěřily Aha! dcery hereckého páru Jana (potomek Jany Synkové) a Markéta (potomek zesnulého Jana Schmida). „Jinak ale dorazily i několikaměsíční členové rodiny,“ poukázaly na miminko, o které se starala maminka v první řadě.

Martin Dejdar na pohřbu Jana Schmida: Co mi řekl, když jsem se vzpouzel

Video se připravuje ...

Herečtí kolegove jako Marek Eben (66), Jiří Lábus (74) nebo Luděk Sobota (81) se ve Strašnicích shodli, že byl pro Schmida odchod do hereckého nebe vzhledem k vleklým zdravotním potížím vlastně vysvobozením. Boj o život měl Schmid dokonce sám vzdát. „Pokud vím, chodil mnoho let na dialýzu, což je něco, co vás opravdu omezuje,“ zavzpomínal pro Aha! Eben. „Nezažil jsem, že by si postěžoval nebo řekl: Nemůžu tohle dělat. Jako by pro něj ta nemoc neexistovala. Proto s ní asi také dokázal žít dodal moderátor. a divadelníkem Janem Schmidem (†87) t tak dlouho,“ dodal moderátor.

LÁBUS DĚKOVAL

Se vzpomínkou na svého šéfa vystoupil i Jiří Lábus. „Je to vlastně můj jediný divadelní ředitel. Prožil jsem s ním třiapadesát let života, tak dlouho jsem totiž v Ypsilonce. Když jsem vyšel z DAMU, nemyslel jsem, že budu schopen improvizovat. On to ve mně probudil,“ dodal.

Marek Eben na pohřbu Jana Schmida: Nemoc jako by pro něj neexistovala

Video se připravuje ...

SOBOTA CHVÁLIL

„Ve Studiu Ypsilon jsem začínal v Liberci. Byla to nejhezčí doba mého života. Potom jsem přišel do Prahy k Šimkovi, to bylo také dobré, ale předtím to bylo nejlepší,“ zavzpomínal Luděk Sobota.Přečtěte si
MartyACS
14. 6. 2024 • 08:26

Paní Synkové to neumožnil zdravotní stav a účast na pohřbu by jejímu, už tak podlomenému zdraví, rozhodně neprospěla.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.