S králem je zle? Karel III. už zrušil všechny akce | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

S králem je zle? Karel III. už zrušil všechny akce

Princ William i král Karel III. ruší do léta program
Princ William i král Karel III. ruší do léta program (archiv Blesku)

Palácem otřásají nečekané změny! Král Karel III. (75) a i jeho následovník, princ William (42), zrušili veškerý nasmlouvaný program, a to až do konce července. Jako důvod oznámili vyhlášení předčasných voleb, objevují se však i spekulace, že jde o králův zhoršený zdravotní stav. 

Podle vyjádření královské rodiny prý členové monarchie nechtějí odvádět pozornost od předvolebních kampaní. Rozhodnutí padlo poté, co britský premiér Rishi Sunak oznámil náhlé rozpuštění parlamentu. 

Blesk Podcast: Rakovina Kate byla pro Brity šok! Roztržka Harryho s rodinou jde stranou

Video se připravuje ...

Zatímco některé veřejné akce jsou pouze předatovány, nejdříve na druhou polovinu léta, jiná vystoupení jsou zrušena úplně. Král i princ je prý individuálně a důsledně zvážili.

Prozatím je zřejmé jen to, že Británie se neochudí o tradiční ceremoniál Trooping the Colour, který se pořádá k narozeninám panovníka. Proběhne podle původních plánů  15. června v Londýně. O dva dny později pak proběhne i předávání rytířského Podvazkového řádu. Proběhnou i dostihy v Ascotu, které by se měly uskutečnit od 18. do 22. června.  

Expert na britskou rodinu: William musí být připraven zastoupit otce v plném rozsahu

Video se připravuje ...Přečtěte si
Milla
9. 6. 2024 • 06:33

Spekulace? Přesnější výraz je debility.Zhoršený Charles jako vždy pracuje mnohem více než zdravý William.Samozřejmě že se povinně apolitická královská rodina musí v předvolebním čase zdržet všeho co by se dali vyložit jako podpora nebo kritika jakékoli politické strany.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.